Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Powiat kołobrzeski: otworzyli drogę z Dźwirzyna do Rogowa

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Powiat kołobrzeski: otworzyli drogę z Dźwirzyna do Rogowa Powiat kołobrzeski. Wczoraj oficjalnie otwarto wyremontowany odcinek drogi z Dźwirzyna do Rogowa. To pierwszy etap przebudowy trasy z Kołobrzegu do Mrzeżyna. Kolejne są w planach po 2015 roku.

Droga z Dźwirzyna do Rogowa była przebudowywana przez rok. Inwestycja zakończyła się listopadzie, a wczoraj drogę otworzył m.in. starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski wraz z wójtem Tadeuszem Kowalskim.
– Stan drogi był tragiczny, agonalny. To droga uczęszczana zwłaszcza w sezonie, teraz będzie bezpieczniejsza – powiedział wójt Kowalski.

Przedsięwzięcie kosztowało ponad 15 mln złotych. Po ponad półtora miliona zł przeznaczyły na to powiat kołobrzeski, gmina Kołobrzeg, powiat gryficki i gmina Trzebiatów. Resztę pozyskano ze Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Przebudowano ponad 5 km drogi, wybudowano prawie 8 kilometrów ścieżki rowerowej z chodnikiem.

To dopiero pierwszy etap przebudowy drogi Kołobrzeg – Mrzeżyno. Jak zapewnia rzeczniczka starostwa Marlena Wasilewicz – Wachowska, kolejne etapy są planowane po 2015r.

Powiat kołobrzeski: otworzyli drogę z Dźwirzyna do Rogowa
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Powiat kołobrzeski: otworzyli drogę z Dźwirzyna do Rogowa

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości