Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Powłoka hydrofobowa na przednią szybę - gdy wycieraczki zawiodą

Data publikacji: Autor: Bartosz Gubernat

Powłoka hydrofobowa na przednią szybę - gdy wycieraczki zawiodą Jesienią i zimą, w czasie niskich temperatur oraz częstych opadów deszczu i śniegu, samochodowe wycieraczki nie mają łatwego życia. Można je jednak odciążyć.

Coraz więcej polskich kierowców przed sezonem zimowym decyduje się na pokrycie czołowej szyby powłoką hydrofobową. Takie rozwiązanie sprawia, że szkło staje się idealnie gładkie i woda znaczniej łatwiej z niego spływa.

Naprawa szyb samochodowych - poradnik Regiomoto

Powłoka podnosi odporność szyby przedniej na zabrudzenia o ok. 70 proc. i poprawia ostrość widzenia w trudnych warunkach. Aby ją uzyskać, szybę pokrywa się różnymi substancjami, np. skrobią. Wadą tego rozwiązania są częste problemy z pracą tradycyjnych wycieraczek. Na śliskiej powierzchni guma skrzypi, przeskakuje i szybciej się zużywa.

REKLAMA
Akcesoria regiomoto.pl - akcesoria i części samochodowe, sklep internetowy

Wymiana wycieraczek samochodowych - kiedy, dlaczego i za ile?

Jak deklarują producenci tego typu środków, dzięki powłoce podczas wolnej jazdy z wycieraczek trzeba korzystać znacznie rzadziej, a przy prędkości powyżej 80 km/h ich użycie jest praktycznie niepotrzebne. Dla przykładu w warsztatach grupy NordGlass pokrycie szyby przedniej powłoką hydrofobową kosztuje 50 zł.

Bartosz Gubernat
fot. NordGlass

Powłoka hydrofobowa na przednią szybę - gdy wycieraczki zawiodą
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Powłoka hydrofobowa na przednią szybę - gdy wycieraczki zawiodą

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • TOmek (gość)

    Cześć Ostatnio testowałem powłoki hydrofobowe firmy hydrofobowy.pl i muszę przyznać że niewidzialna wycieraczka tej firmy robi na mnie wrażenie jakością.

  • TOmek (gość)

    A dokładnie używam tego produktu i chwalę go sobie... http://hydrofobowy.pl/sklep/nano-powloki-hydrofobowe-do-ceramiki-i-szkla-www-hydrofobowy-pl/

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości