Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Powrót czarnych taksówek

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Metrocab Na ulicach Londynu znów pojawią się popularne czarne taksówki Metrocab. Firma zadecydowała o wznowieniu produkcji.

Firma Metrocab poinformowała o wznowieniu produkcji popularnych brytyjskich taksówek. Pierwszy pojazd ma zjechać z linii montażowych w ciągu dwóch miesięcy.

 Fot. Metrocab

Taksówki wytwarzane w położonej w Tamworth fabryce będą początkowo takie same jak te, które sprzedawano od 1993 r. Cofnięto bowiem decyzję o wstrzymaniu ich produkcji. Przed rokiem powstawało miesięcznie ok. 100 pojazdów w tradycyjnie czarnym kolorze nadwozia. Auta trafiały do przedsiębiorstw taksówkowych w całej Wielkiej Brytanii. Szczególnie popularne były w Londynie.

 

Z decyzji kierownictwa Metrocab cieszą się taksówkarze. Podkreślają oni, że samochody firmy w pełnionej przez nie roli kojarzą się ze stolicą królestwa.

 

Metrocab jest jednym z dwóch brytyjskich przedsiębiorstw zajmujących się produkcją samochodów zaprojektowanych specjalnie z myślą o pełnieniu funkcji taksówek. Decyzja sprzed roku o wstrzymaniu działalności związana była z małą opłacalnością przedsięwzięcia. Dużo tańsze od produkowania pojazdu przeznaczonego wyłącznie do tej roli jest bowiem przerobienie istniejącego już modelu wytwarzanego seryjnie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości