Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Powrót do przeszłości

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. DaimlerChrysler Lata 60. XX wieku były w Stanach Zjednoczonych erą „Muscle Cars”. Nawiązaniem to tamtej epoki jest najnowszy Dodge Charger.

Lata 60. XX wieku były w Stanach Zjednoczonych erą „Muscle Cars”. Liczyły się wówczas moc silnika i osiągi samochodu. Nawiązaniem to tamtej epoki jest najnowszy Dodge Charger. Fot. DaimlerChrysler


Charger oferowany będzie na amerykańskim rynku z dwoma jednostkami napędowymi: 3,5- litrowym silnikiem V6 o mocy Fot. DaimlerChrysler 250 KM oraz, w wersji R/T, z silnikiem V8 Hemi 5,7 l/340 KM. Pozwala on na rozpędzenia auta od 0 do 100 km/h w 6 sekund. Cechą charakterystyczną jednostki napędowej Hemi jest wyłączanie podczas spokojnej jazdy czterech z ośmiu cylindrów. Spada dzięki temu zużycie paliwa.Fot. DaimlerChrysler

 

Rozpoczęcie produkcji Chargera planowane jest na wiosnę 2005 r. Na rynki Ameryki Północnej samochód wprowadzony zostanie latem. Pod koniec Fot. DaimlerChrysler roku auto można będzie kupić na wybranych rynkach Ameryki Łacińskiej oraz Bliskiego Wschodu.

 

Nowy Charger będzie brał udział w amerykańskich wyścigach samochodowych NASCAR odbywający się na owalnych torach. Cztery pojazdy należące do ekipy fabrycznej Dodge Motorsports wystartują po raz pierwszy 20 lutego 2005 r. w zawodach Daytona 500.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości