Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Powrót fotoradarów na stołeczne drogi

Data publikacji: Autor: (red)

Fot. Mototarget Pół roku potrzebowały władze Warszawy, by zgodnie z nowelizacją ustawy oznakować miejsca, w których stoją fotoradary. Ponadto Zarząd Dróg Miejskich i władze dzielnic przekazały straży miejskiej stacjonarne urządzenia do pomiaru prędkości, które do tej pory stały bezczynnie.
Fot. Mototarget W lipcu służby odpowiedzialne za ustawianie fotoradarów wspólnie wyznaczyły 54 punkty gdzie powinny znaleźć się urządzenia kontrolujące prędkość. W większości wypadków są to miejsca, w których najczęściej dochodzi do przekraczania prędkości przez kierowców. Jednak jak do tej pory Zarząd Dróg miejskich zamontował tylko 3 takie fotoradary. Większość punktów kontrolnych czeka jeszcze na akceptację, jednak już teraz wiemy, że fotoradary na pewno staną przy ul. Połczyńskiej 82, ul. Hynka 2, na Sobieskiego przy skrzyżowaniu z Beethovena, ul. Grochowskiej 295 , ul. Puławskiej 499a i Ostrobramskiej 85.

CZYTAJ TAKŻE

Warszawa: kolejne ulice zamknięte przez budowę metra

Warszawa: Trasa Toruńska nieprzejezdna z powodu ulewy


Co więcej, policja testuje już nowoczesny system pozwalający na przesyłanie zdjęć z fotoradaru bezpośrednio na główny serwer. Dzięki czemu, funkcjonariusze dowiedzą się o przekroczeniu prędkości w czasie rzeczywistym.

Więcej informacji na stronie warszawa.naszemiasto.pl

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • ecik (gość)

    Jak można trzymać artykuł z 2011 roku będący w sprzeczności z obowiązujący prawem.Przecież to jest jawna prowokacja i wprowadzanie ludzi w błąd.Powinno to być karalne.19.01.2016

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości