Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Powstanie Mitsubishi Colt Cabrio

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Mitsubishi: Umowę w sprawie przygotowania Colta Cabrio podpisali Tim Tozer - Prezes Mitsubishi Motors Europe (z lewej) i Andrea Pininfarina – Prezes Pininfariny (z prawej).

Rynkowe emocje po wprowadzeniu do sprzedaży nowego Colta w wersji 5-drzwiowej jeszcze nie opadły, a Mitsubishi już szykuje nowe wersje auta. Fot. Mitsubishi: Umowê w sprawie przygotowania Colta Cabrio podpisali Tim Tozer - Prezes Mitsubishi Motors Europe (z lewej) i Andrea Pininfarina – Prezes Pininfariny (z prawej).

 

W Japonii oferowany jest Colt kombi, w Europie wkrótce dostępna będzie wersja 3-drzwiowa, a w 2006 r. dołączy do nich kabriolet. Japoński producent podpisał z firmą Pininfarina umowę w sprawie opracowania pojazdu.

 

Colt „bez dachu”, przygotowany specjalnie na rynek europejski, jest następcą prototypu CZ2 Cabriolet, którego premiera odbyła się podczas wystawy Genewa Motor Show 2003.

 

Nowy Colt będzie miał składany sztywny dach zaprojektowany przez Pininfarinę. Montaż auta przebiegać ma w turyńskiej fabryce Pininfariny, a podzespoły do jego produkcji dostarczać będą zakłady Mitsubishi Motors w Born w Holandii.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości