Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Pożar auta. Kierowcy pomogli kobiecie (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / STORYFUL / x-news

Fot. STORYFUL / x-news Grupa kierowców w Garyville w stanie Luizjana uratowała kobietę z płonącego samochodu, wyciągając ją przez okno pojazdu.

Według policji stanowej z Luizjany, auto kobiety zostało uderzone od tyłu przez nietrzeźwego kierowcę. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna biorący udział w kolizji, a także niektórzy ratownicy, odnieśli niewielkie obrażenia, w tym oparzenia. Zostali przetransportowani do pobliskiego szpitala.

Biuro szeryfa udostępniło wideo na swojej stronie na Facebooku, podając szczegóły dotyczące kolizji i chwaląc ratowników. "Niezidentyfikowani kierowcy wyciągnęli kierowcę z tego płonącego pojazdu. Sami doznali poparzeń i potrzebowali pomocy lekarskiej. Ci ludzie zostaną przez nas odszukani i docenieni za ich heroiczne wysiłki" – napisano.

Pożar auta - jak się zachować?

Z obserwacji strażaków wynika, że najczęstszym źródłem ognia w samochodzie jest komora silnika. Na szczęście działając szybko, taki pożar można w miarę skutecznie stłumić, zanim przeniesie się na pozostałą część samochodu.- Należy jednak być bardzo ostrożnym. Przede wszystkim pod żadnym warunkiem nie wolno otworzyć do gaszenia całej maski, ale co najwyżej nieznacznie ją uchylić. To bardzo istotne. Zbyt szeroki otwór spowoduje dopływ dużej ilości tlenu pod maskę, co automatycznie spotęguje ogień.

Zobacz także: Felgi. Jak o nie zadbać?

Otwierając maskę należy także uważać, aby nie poparzyć dłoni. Pożar gasimy przez niewielką szczelinę. Idealnym rozwiązaniem byłoby mieć dwie gaśnice i jednocześnie dostarczać środek gaszący do komory silnika także od spodu

Fachowcy zalecają, aby niezależnie od prób gaszenia ognia na własną rękę, natychmiast wezwać straż pożarną. A przede wszystkim wyprowadzić z samochodu wszystkich pasażerów i upewnić się, że miejsc w którym stoi auto umożliwia bezpieczne gaszenie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości