Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Pozew zbiorowy polskich kilentów przeciw Volkswagenowi

Data publikacji: Autor: (kr)

Fot. Volkswagen Polscy klienci, którzy czują się oszukani przez Volkswagena, zamierzają złożyć wkrótce pozwać niemiecki koncern. Mają żądać zwrotu pieniędzy lub wymiany auta na nowe.

Fot. VolkswagenPo ujawnieniu skandalu związanego z zaniżaniem wyników emisji spali w silnikach diesla, Volkswagen zobowiązał się do przeprowadzenia gigantycznej akcji serwisowej, która ma naprawić feralne elementy. Są jednak klienci, dla których sama naprawa to za mało. Poszkodowani przygotowują właśnie zbiorowy pozew przeciw kilku podmiotom, m.in. przeciwko Volkswagen Group Polska.

Jak na razie nie wiadomo jak duża liczba osób przyłączy się do pozwów, jednak pierwsze z nich mają trafić do sądów już za kilka tygodni. Część klientów liczy na wymianę samochodu, zwrot pieniędzy, lub inne rekompensaty finansowe.

Przypomnijmy, że 14 października Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie w sprawie Volkswagen Group Polska, badając, czy polscy konsumenci mogli zostać wprowadzeni w błąd. W tym celu analizowane są m.in. hasła reklamowe, którymi Volkswagen przyciągał nowych klientów.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • amerykanizacja polskiego prawa (gość)

  "Papugi" poczuły świeży i olbrzymi "kesz", który można wydoić od producenta samochodów i chcą wydymać polskich głupków nie mających pojęcia jak działa silnik.

 • Komentarz usunięty.
 • Ola (gość)

  Ogromny suchar!!! Nagle im się przypomniało, że VW popełnił błąd i można łatwo pieniądze lub nowy samochód odzyskać!!! Porażka!

 • Artur (gość)

  I bardzo dobrze! Towar nie zgodny z opisem. Powinno się to zrobić nawet dla przykładu

 • Chef Bas z Siura (gość)

  A w jaki niby sposób większa od deklarowanej emisja tlenków azotu i CO2 w spalinach diesla powoduje uszczerbek MATERIALNY nabywcy auta w Polsce? U nas żaden podatek ani opłata motoryzacyjna nie są związane z emisją spalin, tak jak ma to miejsce w niektórych krajach UE. Nie ma podstaw do roszczeń, zostaniecie potraktowani ciepłą strużką płynu w kolorze słomkowym...

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości