Wszystko
o samochodach

Aktualności / Imprezy

Poznaj najlepszych mechaników w Polsce

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot: materiały prasowe III Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników w kategorii Mechanik Zawodowy wygrał Maciej Kubisiak z Czermina. Z kolei najlepszymi Młodymi Mechanikami zostali Krzysztof Lewandowski i Łukasz Witczak z Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy. Finały towarzyszące Targom Techniki Motoryzacyjnej TTM w Poznaniu pokazały, w czym serwisanci są najlepsi oraz jak bardzo zależy im na sukcesie. Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników są mocnym pretendentem do tytułu najbardziej prestiżowego konkursu dla specjalistów z branży motoryzacyjnej.

Pierwszy dzień Mistrzostw należał do Młodych Mechaników. Do wielkiego finału zakwalifikowało się 20 spośród blisko 300 Fot: materiały prasowezespołów szkolnych, które rozwiązywały test przygotowany przez specjalistów Mobil 1. Uczniowie odpowiadali na 25 pytań dotyczących budowy i serwisowania pojazdów, trendów na rynku motoryzacyjnym oraz historii motoryzacji. Sprawdzian z wiedzy o motoryzacji nie ominął także ponad 200 zawodowców. Z tej grupy na finały towarzyszące Targom Techniki Motoryzacyjnej TTM przyjechało 30 doświadczonych mechaników, specjalizujących się między innymi w serwisowaniu pojazdów ciężarowych.

Na młodych mechaników i zawodowców, rywalizujących w oddzielnych kategoriach, czekały te same konkurencje, a zawody poprowadził Włodzimierz Zientarski. Doświadczonych mechaników wyróżniała specjalizacja. Zdarzało się, że rezygnowali z pojedynczej konkurencji, bo na przykład nigdy nie regulowali geometrii pojazdu. Z drugiej strony zawodowcy pokazali własne techniki warsztatowe, które pozwalały im podczas rywalizacji zamienić się w demony prędkości.

Fot: materiały prasoweZadaniami, które sprawiły mechanikom największą trudność były wymiana tulei metalowo-gumowej przy użyciu specjalistycznego narzędzia (stoisko Tesam) oraz diagnostyka zawieszenia pojazdu (stoisko Precyzja Service). Poza tym, mechanicy programowali czujniki ciśnienia w oponach (Oponeo), regulowali zawieszenie z wykorzystaniem czujników laserowych (Wimad), wymieniali pasek rozrządu oraz prezentowali niesamowitą zręczność posługiwania się narzędziami warsztatowymi (Neo Tools).

III edycja Mistrzostw Mechaników przechodzi do historii. Ogólnopolskie zawody stały się jednym z najbardziej prestiżowych konkursów dla specjalistów z branży motoryzacyjnej. To doskonałe miejsce dla właścicieli serwisów motoryzacyjnych, bo na finałach Mistrzostw znajdą zdolnych i zmotywowanych pracowników – mówi Elżbieta Jaroszewska z ExxonMobil Poland. Producent olejów Mobil 1 jest partnerem merytorycznym Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, ale także wspiera inne projekty zwiększające konkurencyjność młodych osób na rynku pracy. Organizatorami Mistrzostw są V8 Team oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Wyniki Mistrzostw w kategorii Młody Mechanik
1.    Krzysztof Lewandowski, Łukasz Witczak, Focus Team - Zespół Szkół Samochodowych z Bydgoszczy
2.    Piotr Borowiec, Karol Ścisłowski, ZSS - Zespół Szkół Samochodowych z Lublina
3.    Kamil Mądrzejewski, Kamil Pacek, Dexter Team - Zespół Szkół Samochodowych z Bydgoszczy
4.    Tomasz Maciejewski, Dawid Sobota, Mini Team - Zespół Szkół Samochodowych z Bydgoszczy
5.    Bartłomiej Durmaj, Adam Boruszewski, GCE - Gostyńskie Centrum Edukacyjne
6.    Radosław Nieroda, Bartosz Wilusz - Skoda Team, ZSP Krosno
7.    Michał Wojtczak, Łukasz Grzelewski, III TPSA - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Jarocinie
8.    Grzegorz Kot, Lucjan Stojowski, ZSP Zakliczyn 4 - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczyn
9.    Błażej Bąbelczyk, Hubert Hirszfeld, Staszic 2 - Zespół Szkół nr. 2 Nowy Tomyśl
10.    Michał Przewożny, Piotr Jopek, ZSS Poznań Team 2 - Zespół Szkół Samochodowych Poznań

Wyniki Mistrzostw w kategorii Mechanik Zawodowy (pierwsza dziesiątka)
1.    Maciej Kubisiak, Czermin, 177 pkt.
2.    Marcin Kłosek, Racibórz, 162 pkt.
3.    Dariusz Kobiela, Leźno, 157,5 pkt.
4.    Janusz Jędrosek, Lubomia, 157 pkt.
5.    Łukasz Kowalski, Łobez, 156 pkt.
6.    Tomasz Kuśmierek, Szczerców, 156 pkt.
7.    Jacek Jakimów, Wrocław, 154 pkt.
8.    Cezary Witkowski, Leszno, 138 pkt.
9.    Mariusz Kalbarczyk, Jaraczewo, 137 pkt.
10.   Michał Kozieł, Trzebinia, 137 pkt.

Fot: materiały prasowe

Fot: materiały prasowe

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Komentarze

  • przemko1

    Pod tym linkiem https://teamtotal.pl/contest mechanicy mogą się sprawdzić. Konkurs podzielony na 3 etapy ale wszystko co i jak opisane w regulaminie. Pytania nie są takie trudne.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości