Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Warto wiedzieć

Praca zdalna. W Japonii testują samochody, w których miłośnicy sportu mogą pracować (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / RUPTLY / x-news

Fot. RUPTLY / x-news Japońscy pracownicy testują samochody umożliwiające pracę zdalną. Furgonetki wyposażone są w Wi-Fi, Bluetooth, koce elektryczne i inne udogodnienia. Mobilna stacja robocza jest przeznaczona dla miłośników sportów zimowych. Eksperyment jest realizowany w ramach współpracujący firm technologicznych.

- W tym eksperymencie przestrzeń biurowa typu box jest umieszczana na skrzyni ładunkowej lekkiej ciężarówki, aby sprawdzić skuteczność tworzenia nowego stylu pracy - workation. To połączenie pracy z wypoczynkiem. Łączymy pracę z czasem wolnym, czyli jazdą na nartach lub snowboardzie. Resztę czasu można wykorzystać też na zwiedzanie, oglądanie rozgwieżdżonego nieba i inne atrakcje, które również są objęte eksperymentem demonstracyjnym - powiedział Kengo Saisho.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

- Ta przestrzeń biurowa wyposażona jest w Wi-Fi, prąd, koce elektryczne, które pozwalają ogrzać się zimą oraz głośniki Bluetooth. Dzięki temu dostępne jest środowisko komunikacyjne, które pozwala pracować w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie. Obecnie prowadzimy eksperymenty dla firm Myoko City, Daihatsu, NTT DoCoMo i Aoyama Shachu Corporation - wyjaśnił przedstawiciel Daihatsu Motor.

- Naprawdę uwielbiam jeździć na snowboardzie, a teraz w Tokio rzadko chodzę do biura. Zamiast tego pracuję zdalnie, ale lubię to, bo pracując w tym samochodzie, mogę też jeździć na snowboardzie - stwierdziła Ayaka Nushida.

- Pracowałam rano, a teraz jestem trochę zmęczona, więc jeżdżę na nartach. Natomiast jeśli odbieram telefon, to wracam do pracy w samochodzie - oznajmiła Sayaka Ishida.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości