Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Prace przy ulicy Kaszubskiej w Miastku. Utrudnienia w ruchu

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Prace przy ulicy Kaszubskiej w Miastku. Utrudnienia w ruchu Z trzech ulic powiatowych w Miastku, które od kilku tygodni są przebudowywane, dwie są już praktycznie gotowe. Główne prace trwają na ulicy Kaszubskiej. Kierowcy twierdzą, że asfalt na ulicy Małopolskiej nie jest najlepszy.

Kierowcy bez przeszkód poruszają się już wyremontowanymi ulicami Sikorskiego i Małopolską. W ostatnich dniach na tej drugiej ulicy malowane było oznakowanie poziome. 

Główne prace prowadzone są teraz na ulicy Kaszubskiej. Pomału kończy się już budowa nowej kanalizacji (przy wiadukcie). Przy części tej ulicy (wyjazd na Wołczę) układany jest już chodnik z polbruku.

Lepiej omijać ulicę Kaszubską, bo prace prowadzone są na jej całym odcinku (ta ulica jest dosyć długa). 

Największe utrudnienia są jeszcze jednak przed kierowcami, bo jest przed pracami związanymi z wylewaniem masy bitumicznej.

Kierowcy zwrócili nam uwagę na bardzo duże różnice między nowymi nawierzchniami na ulicy Sikorskiego i Małopolskiej.

– Na pierwszej jest ładny, równy asfalt, a na drugiej wygląda on, jakby nie był nowy. Do tego są dosyć duże zagłębienia z powodu studzienek kanalizacyjnych. Chyba zbyt głębokie – mówią kierowcy.

Marian Miazga, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Bytowie, przyznaje, że zastosowano różne rodzaje masy.

– Obie jednak spełniają normy. Faktycznie nawierzchnia na ulicy Małopolskiej optycznie nie wygląda najlepiej. Głównie przez dużą liczbę studzienek kanalizacyjnych w drodze. Przy studzienkach masa musiała być dodatkowa uzupełniana i zacierana. Stąd też różnica w wyglądzie. Za jakiś czas nie będzie tego widać – oznajmia Miazga. Dodaje, że przy dużej liczbie studzienek trudno oczekiwać, że asfalt będzie jak tafla. 

Prace przy ulicy Kaszubskiej muszą zakończyć się do 15 października tego roku. Koszt przebudowy trzech ulic to nieco ponad 3,8 mln zł.

Dyrektor Miazga mówi, że jeszcze w tym roku złożony zostanie wniosek (wspólny powiatu i gminy Miastko) o fundusze ze schetynówek na przebudowę drogi między Miastkiem a Wołczą Wielką. 

– To byłaby kontynuacja remontu od ulicy Kaszubskiej. Projekt przewiduje też przebudowę drogi w samej Wołczy aż do skrzyżowania na Bobięcino – oznajmia Miazga.

Jak już informowaliśmy, ulica Małopolska po remoncie stała się ulicą jednokierunkową (od strony dworca PKS). To spowodowało, że bardziej obciążona jest równoległa do niej ulica Maczka.

Jest ona wąska, a poza tym praktycznie jeden pas ruchu jest zajęty przez parkujące samochody. 
Ulica Maczka to droga gminna. Niewykluczone, że ratusz wystąpi o to, aby ulica Maczka stała się jednokierunkowa, ale odwrotnie niż ulica Małopolska.

 Autor: Andrzej Gurba, andrzej.gurba@mediaregionalne.pl

Prace przy ulicy Kaszubskiej w Miastku. Utrudnienia w ruchu
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Prace przy ulicy Kaszubskiej w Miastku. Utrudnienia w ruchu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości