Wszystko
o samochodach

Przepisy / Prawo jazdy

Prawa jazdy czekają na kierowców

Data publikacji: Autor: (ew) - Express Ilustrowany

Blisko trzy tysiące nowych praw jazdy czeka na kierowców w Wydziale Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów Urzędu Miasta Łodzi. Niektóre są gotowe od listopada ubiegłego roku. Większość z nich należy do kierowców, których stare „prawka” straciły ważność z dniem 30 kwietnia.

 

- Obecnie wydajemy dziennie około 250 praw jazdy, a bywało, że zgłaszało się po nie nawet po 1000 osób - mówi Jarosław Chwiałkowski, kierownik Wydziału Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów Urzędu Miasta Łodzi. - Nie ma tłoku przy okienkach. Łodzianie nie śpieszą się z odbiorem tych dokumentów. Niektórzy może nie prowadzą samochodu, a inni ryzykują siadając za kierownicą z nieważnym prawem jazdy.

 

W Łodzi prawo jazdy posiada około 300 tys. osób.

 

Policjanci z łódzkiej drogówki podczas kontroli zatrzymali ponad 20 kierowców, którzy legitymowali się nieważnym prawem jazdy (do 30 kwietnia musieli wymienić „prawko” kierowcy, którzy uzyskali je w okresie od 1 stycznia 1984 r. do 30 kwietnia 1993 r.).

 

Dokumenty tych osób, upoważniające do prowadzenia samochodu, zostały zatrzymane i przesłane do Oddziału Praw Jazdy. Tam muszą się zgłaszać spóźnialscy kierowcy, by wyjaśnić sprawę. Każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości