Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Prawo jazdy 2018. Zmiany w nagrywaniu egzaminów

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Paweł Łacheta Przyszli kierowcy czekają na wejście zmian dotyczących m.in. okresu próbnego i zielonego listka. Tymczasem pojawiają się nowe propozycje usprawnienia egzaminu na prawo jazdy.

Poseł partii Kukiz'15, Andrzej Kobylarz wystosował interpelację do resortu infrastruktury w której proponuje możliwość wprowadzenia przepisów zezwalających na nieograniczony dostęp do nagrań z praktycznej części egzaminu na prawo jazdy.

Obecnie zdający mają prawo jedynie przejrzeć nagranie z egzaminu, ale wyłącznie w przypadku złożenia skargi na jego przebieg. Kandydaci nie mogą takiego nagrania wynieść ze sobą.

Redakcja poleca:

Opłata emisyjna w cenie paliw. Kierowcy oburzeni
Jazda po rondzie. Ważny wyrok dla kierowców
Hostessy na targach motoryzacyjnych w Genewie

W myśl nowych regulacji, zdający miałby możliwość przeanalizowania swoich błędów i omówienia ich z instruktorem. Jak wskazuje poseł, rozwiązanie te nie wiązałoby się to dużymi kosztami dla Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, bo polegałoby na nagraniu filmu kursantowi na nośnik pendrive lub płytę CD na życzenie egzaminowanego, z klauzulą, że może wykorzystać ten film wyłącznie do własnych celów lub celów szkoleniowych. Dodatkowo kolejnym elementem zmiany mogłaby być możliwość aby kursant mógł obejrzeć film z egzaminu po zalogowaniu się do Portalu OSK bez możliwości kopiowania filmu.

Poseł przekonuje, że dostęp do nagrań z egzaminu mógłby również poprawić wizerunek Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego i pokazać jak naprawdę wygląda praca egzaminatora.

Zobacz także: Jak zadbać o akumulator?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Ecik (gość)

  Nie w Ośrodku Szkolenia Kierowców, tylko w WORD ogląda się filmy. A jak filmy z egzaminów wyjdą poza WORD-y, to zdawalność spadnie do 5%-10%. I tyle dobrego z tego wyjdzie. Ciekawe, jak ludzie będą się tłumaczyć dlaczego nie zdali, gdy będzie wszystko widać i słychać na filmie. Jestem nawet za upublicznianiem w TV takich nagrań. Będzie beka większa, niż z filmów o nauce jazdy. Dużo większa.

 • Patryk (gość)

  Tylko niech to "bez możliwości kopiowania filmu" będzie tylko umownie bo zrobić to się da bardzo łatwo. Mi właśnie było szkoda, że nie mogłem dostać takiego filmu bo fajna pamiątka i chciałbym zobaczyć siebie z tej perspektywy.

 • Edzio (gość)

  Ogromne koszty ciekawe 1 płyta za 1zł wliczona w egzamin i tyle złodzieje chcą haraczu podatku

 • Jędrek (gość)

  Np. WORD w którym zdaję, nie ma pojazdu tylko go wypożycza z OSK (autobus) Nic nie jest nagrywane raczej poza placem, gdzie są kamery. Ostatnio oblał mnie za wjazd na żółtym (byłem blisko) Stwierdził, że "autobus jest długi, wjechałem na żółtym i za chwilę na pewno było czerwone". Mimo, ze nie widział tego czerwonego. Podsumowując egzamin, zarzucił mi "gwałtowne hamowanie". Gdybym na tym żółtym zahamował, też by było gwałtownie...

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości