Wszystko
o samochodach

Przepisy / Prawo jazdy

Prawo jazdy 2022. Ile trzeba czekać na egzamin?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Krzysztof Kapica Pod koniec roku 2021 w mediach społecznościowych pojawiły się informacje o długich kolejkach na egzaminy praktyczne dla kandydatów na kierowców. Jak to wygląda na początku roku 2022? Poniżej aktualne zestawienie (na dzień 11 stycznia) czasu oczekiwania na praktykę (kategoria B) w stolicach miast wojewódzkich.
Fot. materiały prasoweNiektóre ośrodki (np. Białystok) deklarują możliwość poprawiania tego samego dnia egzaminu praktycznego dla kandydatów przyjezdnych.
 
Krótszy czas oczekiwania dotyczy egzaminu teoretycznego. Tutaj kandydaci na kierowców mają możliwość zdawania nawet tego samego dnia (np. Białystok) do 6 dni (np. Toruń).
 
Osoby, które starają się o prawo jazdy kategorii C mają znacznie dłuższy czas oczekiwania niż ci, którzy zapisują się na osobówki.

 
Najkrótsze terminy zapewnia WORD-y z Olsztyna, Torunia i Białegostoku (już na 14 stycznia). Kolejne miasta na liście to Rzeszów (17 stycznia), Łódź (19 stycznia), Lublin (24 stycznia), Opole i Katowice (25 stycznia) oraz Warszawa (26 stycznia). Już w następnym miesiącu terminy oferują Poznań (2 lutego), Zielona Góra (3 lutego), Gdańsk i Kielce (7 lutego), Wrocław (9 lutego), Kraków i Szczecin (10 lutego).
 
Dane pochodzą z systemu info-car.pl obsługującego zapisy na egzaminy na prawo jazdy Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych. 

Zobacz także: Jeep Compass w nowej odsłonie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości