Wszystko
o samochodach

Przepisy / Prawo jazdy

Prawo jazdy. 4 tysiące pytań, a to nie koniec

Data publikacji: Autor: (mm) TVN Turbo/x-news

Fot. Archiwum 4 tysiące pytań na prawo jazdy. Tyle znajduje się w bazie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. W ten sposób kandydaci na kierowców mogą się z nimi zapoznać jeszcze przed egzaminem. A jeśli uznają, że czegoś brakuje?

Fot. Archiwum Pytania nie są podzielone na poszczególne kategorie, ale wrzucone wszystkie razem i nie ma zaznaczonych prawidłowych odpowiedzi.

Podczas egzaminu teoretycznego przez 25 minut trzeba poradzić sobie z 32 pytaniami. Są one wyświetlane po kolei i nie można do nich wracać.  

Redakcja poleca:
- Czy praktyczny samochód musi być drogi?
- Przyjazny kierowcy system multimedialny. Czy to możliwe?
- Nowy, kompaktowy sedan z klimatyzacją. Za 42 600 zł!

Baza pytań stale się jednak powiększa. - W tej chwili każdy z obywateli może opracować pytanie egzaminacyjne i przesłać je do komisji - powiedział Sławomir Malinowski z WORD Warszawa. Ta w ciągu trzech miesięcy sprawdzi, czy pytanie się nadaje i ewentualnie dopisze je do listy.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • kandydatka (gość)

  I tak jest chory system egzaminowania a teraz znam przyczynę tego stanu: jeden chory umysł wymyśli a inny zatwierdzi pytanie , nie wmawiajcie mi że te pytania teoretyczne są normalne , o zasadach egzaminu praktycznego nie wspomnę. Może by zrobić system przyjazny dla ludzi bez ich "ogłupiania" a towarzystwo co za takie głupoty bierze kasę - i to sporą nota bene- skierować na egzamin któy sami wymyślili w chorym umyśle. Ciekawe ilu by orłów zdało?????

 • galimatias (gość)

  A co tam, trzeba iść na całość. Kazać wyryć na pamięć kodeks drogowy i każdy kursant będzie recytował odpowiedni wybrany przez egzaminatora fragment. Trzy razy się zająknie i wylot. Dodatkowo zwiększyć 2x ilość pytań i skrócić czas o połowę. Głupota rządzi.

 • O. Świecony (gość)

  Najgłupszy kraj w Europie.

 • Justyna (gość)

  Nic się nie zrobi jak panują takie zasady. Pytania powinny być podzielone na kategorie i mieć odpowiedzi.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości