Wszystko
o samochodach

Przepisy / Prawo jazdy

Prawo jazdy. Będzie łatwiej zdać egzamin?

Data publikacji: Autor: (mm)

Fot. Archiwum Przed osobami zdającymi egzamin na prawo jazdy kolejne zmiany. Wszystko po to, aby ułatwić podejście do egzaminu osobom z mniejszych miejscowości.

Fot. Archiwum Posłowie pracują nad zmianami, które sprawią, że dostępność egzaminów będzie łatwiejsza. Chodzi np. o kategorię B+E, którą można by zdawać także w mniejszych miastach. Warto zaznaczyć, że w Polsce na jeden ośrodek egzaminacyjny przypada 700 tys. mieszkańców. Dla porównania w Holandii - 300 tys.

Redakcja poleca:

- Testujemy nowego Fiata Tipo (VIDEO)
- Nowe auto z "klimą" za 42 600 zł
- Przyjazny kierowcy system multimedialny


Jeśli zmiany wejdą w życie, egzamin na kategorię B+E będzie można zdawać w miastach na prawach powiatu lub w miejscowościach, w których do 31 grudnia 1998 roku mieścił się ośrodek uchu drogowego. O utworzeniu dodatkowych ośrodków egzaminacyjnych miałyby zadecydować same miasta.
 
Miesięcznie w Polsce wydaje się 50 tys praw jazdy wszystkich kategorii.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Justyna (gość)

  Oby tak się stało, jak się planuje co do powiększenia ilości ośrodków egzaminacyjnych.

 • Qwerty (gość)

  wszyscy się podniecają kat. B a egzaminpraktyczny na kat. A to dopiero wyzwanie slalom szybki prędkość min 30 km/h , ominięcie przeszkody prędkość min 50 km/h No i oczywiście slalom wolny i osemka

 • Iza (gość)

  Dlamnie to chore nie wiedzą co wymsiliciy aby wyrwać kase od ludzi stek glupoty i niema to nic wspulnego z poprawieniemy bespieczenistwa na drogach ja uważam że tymi którzy ustalają te cud nowinki dotyczonce przepisów prawajzdy powinien się zająć dobry psychiatra i cba niewiem czemu ma to służyć ogulny balagany wymyślają utrudniają i robią z nas idiotów za nasze cieszko zarobione pinindze .

 • juzef (gość)

  Moim zdaniem to egzaminatorzy I ci wszyscy co to wymyslili to sami powinni zdawac prawko jeszcze raz na nowych przepisach... Pozdro600

 • juzef (gość)

  LICZY SIE TYKO KASA fu#k system...

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości