Wszystko
o samochodach

Przepisy / Prawo jazdy

Prawo jazdy. Będzie podwyżka cen egzaminów?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Karolina Misztal Pandemia koronawirusa zmienia wiele dziedzin naszego życia. Powoduje m.in., że Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego zmagają się z problemami finansowymii i apelują o podwyżki dla zdających egzamin na prawo jazdy.

Pandemia koronawirusa powoduje odwołanie egzaminów na prawo jazdy. I straty. W zeszłym roku było to około 11,5 miliona złotych, a ten rok nie zapowiada się najlepiej.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Stowarzyszenia Dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego postuluje podwyżkę cen egzaminów.

Obecnie za egzamin teoretyczny trzeba zapłacić 30 zł, a za praktyczny 140 zł, czyli razem 170 zł. Po zmianach osoba, która chce uzyskać prawo jazdy kategorii B musiałaby wydać 230 zł. W przypadku większych pojazdów podwyżki miałyby być jeszcze większe i sięgnąć 50 proc.

Nie jest pewne czy propozycje wejdą w życie i kiedy może to nastąpić.

Zobacz także: Testujemy Volkswagena Polo

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • New (gość)

  Obecnie za egzamin teoretyczny trzeba zapłacić 30 zł, a za praktyczny 140 zł, czyli razem 230 zł. Po zmianach osoba, która chce uzyskać prawo jazdy kategorii B musiałaby wydać 230 zł. !!!!

 • CZYTELNIK (gość)

  30+140=230 A JA MYŚLAŁEM ŻE 170. BRAWO TO TEN WIRUS.

 • Pipi (gość)

  W rzeczy samej

 • Marcin (gość)

  Śmieszne podwyżki róbcie tak dalej nikt nie pujdzie na egzamin

 • Egzaminator (gość)

  Mam pomysł na poprawę sytuacji finansowej WORDów. Proponuję więcej zatrudnić ludzi na sztucznie tworzone stanowiska w administracji. Oczywiście stanowiska zapełnić ludźmi z właściwego klucza partyjnego bądź znajomymi bezrobotnymi których los skrzywdził i nie mają obecnie zajęcia. A WY szanowni zdający na tą patologię płaćcie i płaczcie. Przykre ale prawdziwe. Taka jest sytuacja i takimi prawami rządzą się dzisiaj "wyspecjalizowane jednostki" zwane WORDami. Kumoterstwo, nepotyzm, kasa publiczna, więc rozdawana na lewo i prawo dla swoich. Te wszystkie łby trzeba wyżywić. Nie dajcie się na to nabrać, nie wierzcie w bzdury o złej sytuacji finansowej w WORDach. Kwestia uczciwego zarządzania i wyeliminowania w/w przyczyn.

 • Jan Wasilewski (gość)

  https://prawojazdy-janwasilewski.pl

 • Ja, Marcin (gość)

  Ludzie nie piszcie ze 30 + 140 to 230 zl jest w tekscie napisane ze 170zl. Jesli ktos tego nie dostrzega to sie nie dziwie ze ludzie nie zdaja egzaminow na prawko... Natomiast jesli chodzi o Osrodki Egzamnacyjne to oni i tak maja duzy i latwy zarobek, zdawalem na kat. C to na wlasne oczy widzialem jak zdajacy juz na placu jezdzili po pacholkach a ich egzamon praktyczny z aktory zaplacili 200 zl trwal moze 5 minut. Nie wiem ile taki osrodkek chce miec dochodu skoro im nie starcza to co maja. Uwazam ze egzaminy wyzszych kategorii sa zabojczo drogie, czyli co teraz egzamin na ciezarowke czy autobus to 300 zl a z przyczepami to nawet 400 zl i wiecej? Niech sie moze zastanowia czy kogos bedzie na to stac... Swiadomosc straty takiej sumy pieniedzy wywrze dodatkowa presje na zdajacym, statystyki zdawalnosci beda jeszcze nizsze a niektorzy w ogole moga nie skonczyc prawka. Takie moga byc i zapewne beda tego efekty.

 • Bozena (gość)

  Ile będzie trwał taki egzamin praktyczny

 • Andrzej Nowak (gość)

  Kto to wymyślił takie idioctwo .Jak sie dojeżdża motorower to się zapoczyna od 30km potem 40km a potem 60km i jak tu zablokować. Go na 45 km jak on.Jest zablokowany tylko ci którzy przerabiają go z 50do 125cm jadq szybciej i robią zagrożenie na drogach. I trzeba zakazać Sklepq przerubki oraz sprzedaży tych artykułów. A co do 45,Km to ograniczyć poza miastem 55km i bendzie dobrze sq motorowery które blokada się nie da na 45km są to Aprila Suzuki Kawasaki Yamaha i jeszcze Amerykańskie i Niemieckie i Angielskie Chiszpanskie a wszystkie Chińskie się da zablokować na 45 km i Polskie i Czeskie.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości