Wszystko
o samochodach

Przepisy / Prawo jazdy

Prawo jazdy. Co z egzaminami podczas pandemii? Jest dobra wiadomość!

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Krzysztof Kapica W najbliższy poniedziałek, 27 kwietnia białostocki WORD wznawia egzaminy teoretyczne i praktyczne na prawo jazdy we wszystkich kategoriach. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku jako jeden z pierwszych w Polsce podjął taką decyzję.
Szefostwo ośrodka przygotowuje specjalne procedury, dzięki którym ryzyko epidemiologiczne dla kandydatów oraz egzaminatorów będzie maksymalnie ograniczone.
 
Zdający muszą mieć własne maseczki i rękawiczki, przed dopuszczeniem do egzaminu będą mieć mierzoną temperaturę. Przerwy między kolejnymi zdającymi będą znacznie większe niż dotąd, z powodu dezynfekowania samochodów. Nie będzie teraz możliwości osobistych zapisów na egzamin w ośrodku (poza nadzwyczajnymi przypadkami) ani opłaty gotówką – zostaje system InfoCar, telefon oraz przelewy. Zdającym nie będą też mogły towarzyszyć dodatkowe osoby wspierające.
 
Warto dodać, że nawet po 17 marca, gdy normalna działalność WORD-u Białystok została zawieszona, ośrodek (jako jeden z nielicznych w Polsce) zorganizował kilkakrotnie egzaminy dla osób, które ze szczególnych powodów społecznych i losowych musiały uzyskać (lub potwierdzić) uprawnienia do prowadzenia pojazdów. W ten sposób WORD pomógł kilkudziesięciu osobom z całej Polski, które znalazły się w dramatycznej sytuacji losowej (zagrożenie utraty pracy jedynych żywicieli rodziny, możliwość uzyskania pracy, pomoc najbliższej rodzinie itp). Oczywiście egzaminy takie były organizowane z zachowaniem wszystkich warunków bezpieczeństwa wskazanych przez ministra zdrowia. Jeszcze w tym tygodniu ośrodek przewidział kolejne dwa terminy (23 i 24 kwietnia) dla osób w tak trudnej sytuacji losowej.

 
Wznowienie egzaminów jest na pewno dobrą wiadomością zarówno dla kandydatów, jak i ośrodków szkolenia kierowców, nie tylko z Podlasia. Również w związku z nieco zmienioną organizacją egzaminów WORD Białystok zachęca ośrodki do kontaktu i współpracy przy tworzeniu zorganizowanych grup egzaminacyjnych. Takie rozwiązanie pomaga zadbać o dobrą logistykę i oszczędzić sporo czasu zdającym.

Zobacz także: Testujmy Skodę Kamiq - najmniejszego SUV-a Skody

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości