Wszystko
o samochodach

Przepisy / Prawo jazdy

Prawo jazdy. Jak sprawdzić, czy dokument jest już gotowy do odbioru?

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. Archiwum Każdy, kto zdał egzamin na na prawo jazdy nie może się doczekać momentu, kiedy odbierze ten dokument w urzędzie. Czy jest on już gotowy można sprawdzić przez internet.

Od chwili pomyślnego zdania egzaminu na prawo jazdy, do czasu odbioru tego dokumentu w urzędzie mija do tygodnia do dwóch tygodni czasu. Średni czas oczekiwania wynosi 9 dni.

Wielu świeżo upieczonych kierowców nie może się doczekać chwili, kiedy prawo jazdy będą już trzymać w dłoni. Jednak dowiadywanie się w wydziale komunikacji, czy ten dokument jest już gotowy do odbioru bywa uciążliwe.

Okazuje się, że w prosty sposób można sprawdzić, czy prawo jazdy jest już gotowe. Można to zrobić na specjalnej stronie internetowej https://info-car.pl.

To serwis prowadzony przez Państwową Wytwórnię Papierów Wartościowych, jedyny podmiot w Polsce upoważniony do produkcji dokumentu prawa jazdy.

Zobacz także: Prawo jazdy. To będzie rewolucja dla wszystkich kierowców

Skorzystanie z serwisu jest niezwykle proste. Na stronie głównej należy kliknąć zakładkę "prawo jazdy", a następnie po lewej stronie pojawi się kolumna "usługi". Tutaj trzeba kliknąć zakładkę "status prawa jazdy". Wówczas wyświetli się formularz z trzema okienkami do wypełnienia: numer PESEL, nazwisko, imię.

Statusy wyświetlają się w następującej kolejności:

  • "Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne".

  • "Przyjęto dokument w urzędzie, dokument do odbioru" (w wydziale komunikacji).
  •  "Niepoprawne dane, brak spraw w toku lub dokument wydany" - status wyświetla się gdy: na stronie wprowadzono błędne dane (np. popełniono błąd w trakcie wpisywania numeru PESEL, imienia lub nazwiska),

  • wniosek nie został jeszcze wprowadzony do systemu Kierowca/Pojazd (w celu uzyskania wyjaśnień proszę skontaktować się z urzędem),

  • dokument został już wydany w systemie komputerowym Pojazd/Kierowca.

Zobacz także: Porsche Macan w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • znudzona (gość)

    Cześć, jestem wielką fanką motoryzacji. Szukam chłopaka o podobnych zainteresowaniach. Mam profil tu - playfap.top nick - lolaa

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości