Wszystko
o samochodach

Przepisy / Prawo jazdy

Prawo jazdy. Ministerstwo proponuje zmiany w systemie szkolenia kierowców

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Krzysztof Kapica Wiceminister infrastruktury Rafał Weber przekazał, że Ministerstwo Infrastruktury planuje zmiany w systemie szkolenia kierowców. Co to oznacza dla kandydatów na kierowcę?

"Ministerstwo Infrastruktury zamierza przygotować projekt zmian w systemie szkolenia kierowców i kandydatów na kierowców. (...) Widzimy potrzebę zrezygnowania z podziału Ośrodków Szkolenia Kierowców na zwykłe i ośrodki spełniające dodatkowe wymagania, tak zwane Super OSK. Zakładamy jednolite wyższe wymagania dla wszystkich OSK" - zapowiada wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Zobacz także: Wypadek czy kolizja. Jak się zachować na drodze?

Obecnie często kilka Ośrodków Szkolenia Kierowców wynajmuje wspólnie place manewrowe i sale wykładowe. To zdaniem wiceministra ma się zmienić.

Każdy przedsiębiorca szkolący kierowców miałby posiadać  taką infrastrukturę, jak sala wykładowa do prowadzenia zajęć, lokal biurowy umożliwiający przyjmowanie interesantów i przechowywanie dokumentacji związanej ze szkoleniem, plac manewrowy, który jest zabezpieczony przed dostępem osób postronnych, i co najmniej jeden pojazd w zakresie danej kategorii prawa jazdy 

Rozważana jest także możliwości szkolenia osoby ubiegającej się o uzyskanie uprawnienia do kierowania pojazdami dla prawa jazdy kategorii B w formie kursu rozszerzonego o jazdy z osobą towarzyszącą, czyli z opiekunem prawnym.

Ministerstwo zastanawia się także nad przeniesieniem  wszystkich egzaminów na instruktorów i egzaminatorów nauki jazdy do Instytutu Transportu Samochodowego. Obecnie egzaminy te realizowane są przez komisje egzaminacyjne powoływane przez ministra infrastruktury. 

Zobacz także: Skoda Kodiaq po kosmetycznych zmianach na 2021 rok

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości