Wszystko
o samochodach

Przepisy / Prawo jazdy

Prawo jazdy. Nowe zdjęcie do dokumentu

Data publikacji: Autor: (mm) TVN Turbo/x-news

Fot. Archiwum Dotychczas zdjęcie w dokumencie prawa jazdy musiało przedstawiać lewy półprofil właściciela oraz odsłonięte lewe ucho, bez okularów z ciemnymi szkłami i nakryć głowy. Teraz przepisy się zmieniły.

Fot. Archiwum Po zmianach fotografia do prawa jazdy musi przedstawiać osobę od wierzchołka głowy do górnej części barków, a twarz musi zajmować 70-80% powierzchni. Oczywiście zdjęcie również musi być bez nakrycia głowy oraz okularów z ciemnymi szkłami.

Zobacz także: Genewa 2016. Premiery aut na 86. salonie samochodowym

Zamiast lewego profilu na dokumencie będzie pozycja frontalna. Widoczne muszą być także źrenice. Osoba fotografowana musi mieć zamknięte usta, a włosy nie mogą zasłaniać twarzy. Takie wytyczne wynikają z nowego rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa z 24 lutego 2016 r. w sprawie wydawania dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami

Wymiary zdjęcia to 35 × 45 mm.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Fotografie KASA (gość)

  Czy naprawdę fotografie do naszych dokumentów tożsamości typu: paszport, prawo jazdy, dowód osobisty, legitymacja szkolna i studencka - nie mogą być wykonywane według tych samych kryteriów! Teraz, gdy zostaną mi fotografie wykonane na dowód osobisty - nie mogą zostać wykorzystane do prawo jazdy lub do paszportu. Gdy nie widać celu i logiki działania Władzy - to należy doszukiwać się innych powodów. Może służby potrzebują różnego rodzaju ujęć obywatela i kompletują je z różnego rodzaju dokumentów obywatela?

 • gość (gość)

  Już do dowodu osobistego jest też takie zdiecie

 • Justyna (gość)

  Nic na to nie poradzimy, bo są to odgórne przepisy.

 • osiol nad oslami (gość)

  wymyslajacy przepisy przed mianowaniem na stolki winni przejsc obowiazkowe psychotesty

 • sqsq (gość)

  Polski debilizm.

 • Michał (gość)

  Jeżeli są państwo w posiadaniu Ukraińskiego prawa jazdy, mogę pomóc w weryfikacji jego ważności. Samego prawa jazdy jak i dokumentów z nim związanych takich jak meldunek, karta pobytu czy certyfikat ukończenia szkoły. W razie potrzeby mogę taki dokument zweryfikować przy jego odbiorze. 00380689059159

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości