Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Prawo jazdy. Pijany Niemiec próbował zdać egzamin na prawo jazdy w Szczecinie (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN24/x-news

Fot. TVN24/x-news Szczecin. 61-letni Niemiec przyszedł po alkoholu na praktyczną część egzaminu na prawo jazdy do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie. Egzaminatorka w trakcie jazdy po placu zorientowała się, że coś jest nie tak.

- Zgłoszenie dotyczyło kierowania pojazdem egzaminacyjnym przez jednego z kursantów w stanie nietrzeźwości. Policjanci na miejscu potwierdzili, że 61-letni obywatel Niemiec kierował w stanie nietrzeźwości egzaminacyjnym pojazdem marki Toyota. Badanie potwierdziło wynik pozytywny, blisko 0,8 promila w organizmie – poinformowała Ewelina Sierzchuła z policji w Szczecinie.

Zobacz także: Autostrada A4. Będzie podwyżka dla kierowców

Obywatel Niemiec na drugi dzień został przesłuchany, usłyszał zarzut i sprawę przekazano do sądu. Tam usłyszał wyrok: kara grzywny w wysokości dwóch tysięcy złotych i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres trzech lat. Sąd zobowiązał mężczyznę też do zapłaty pięciu tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Proceder zdawania egzaminów na prawo jazdy przez Niemców w Polsce jest dość częsty. Zwłaszcza w przypadku, w którym kierowcy stracili wcześniej prawo jazdy za jazdę po pijanemu. W Niemczech musieliby przejść przez szczelne sito procedur, włącznie z badaniem psychologicznym. Niemieccy kierowcy wybierają często łatwiejszą drogę – zdanie egzaminu w Polsce, na przykład w Szczecinie, gdzie są nawet firmy, które im w tym pomagają.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Marcin (gość)

    Z tego co kojarzę to już kolejny taki przypadek, więc zastanawiam się jakie zagranicą mają zdanie o naszym systemie zdawania. Ktoś taki powinien mieć zakaz jaazdy dożywotnio! a skonczy się pewnie na jezdzie bez uprawnien albo kupieniu wzoru kolekcjonerskiego z dokumencika.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości