Wszystko
o samochodach

Przepisy / Prawo jazdy

Prawo jazdy. Przed nami paraliż egzaminów?

Data publikacji: Autor: (mm) TVN24/x-news

Fot. Archiwum Rozporządzenie o szkoleniu i egzaminowaniu kierowców przestało obowiązywać o północy. Okazuje się, że minister infrastruktury nie zdążył opublikować nowego, co może spowodować paraliż pracy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego.

Fot. Archiwum Urzędnicy mieli 18 miesięcy na opublikowanie nowego rozporządzenia. Minister infrastruktury z poprzedniego rządu nie zdążył tego uczynić, a nowa ekipa rządząca też nie zdołała opublikować niezbędnego rozporządzenia.

Zobacz także: Prawo jazdy. Będą zmiany w egzaminie

Data ogłoszenia w trakcie ustalania. Taki wpis pojawia się na stronie Rządowego Centrum Legislacji w dziale wykaz aktów oczekujących na ogłoszenie pod rozporządzeniem o szkoleniu kierowców.

Wiele egzaminów na prawo jazdy już dziś zostało odwołanych. Tak stało się m.in. w Warszawie i Częstochowie. Dyrektorzy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego mają nadzieję, że jak najszybciej uda się podpisać odpowiednie dokumenty, by od jutra egzaminy na prawo jazdy znów mogły się odbywać.

Aktualizacja

Przed południem właściwe rozporządzenie zostało opublikowane, a ministerstwo przeprosiło kandydatów na kierowców "za powstałe niedogodności". Podano, że przyczyną opóźnienia była konieczność "dwukrotnego dostosowania projektów rozporządzeń do zmian wprowadzających system CEPIK 2.0, a następnie do zmian przesuwających wejście w życie przepisów wprowadzających CEPIK 2.0. na przełomie 2015 i 2016 roku". 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w poniedziałek.

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości