Wszystko
o samochodach

Przepisy / Prawo jazdy

Prawo jazdy. Test z obsługi nawigacji na egzaminie (video)

Data publikacji: Autor: (mm) TVN Turbo/x-news

Fot. Bartek Syta Zdaniem ministra transportu taki element egzaminu ma lepiej przygotować przyszłych kierowców do obsługi współczesnych samochodów.

Takie rozwiązanie ma zostać wprowadzone w Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że na egzaminie trzeba będzie się słuchać nie tylko poleceń egzaminatora, ale także i nawigacji.

Czy taki pomysł sprawdziłby się w Polsce? - Biorąc pod uwagę zdawalność egzaminów praktycznych w Polsce na poziomie niespełna 40 proc, gwarantuję, że koncentracja na tym co pokazuje nawigacja spowoduje, że ta zdawalność będzie za chwilę na poziomie 20 proc. - przypuszcza Piotr Gruszczyński, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodku Ruchu Drogowego w Poznaniu.

Redakcja poleca:

Testujemy hybrydowego crossovera Toyoty
800 km na jednym baku. Czy to możliwe?

Punkty karne w sieci. Jak sprawdzić?

Nagłego spadku pozytywnie zaliczonych egzaminów nie spodziewa się pomysłodawca zmian, czyli brytyjski minister transportu. Twierdzi, że tamtejsze egzaminy na prawo jazdy, idą z duchem czasu. Zgubienie drogi czy niezastosowanie się do wskazań GPS-u nie będzie traktowane jako błąd. Brytyjscy egzaminatorzy będą w ten sposób sprawdzać podzielność uwagi przyszłych kierowców.

Zmiany mają zacząć obowiązywać od grudnia 2017 roku.

Polecamy: Co ma do zaoferowania Volkswagen up!?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Justyna (gość)

    W polskich warunkach ten dodatkowy element egzaminu na prawo jazdy-test z obsługi nawigacji- nie szybko wejdzie w życie. Zdawalność egzaminów praktycznych obniżyła by się zapewne na początku tych wprowadzonych nowych zmian, a potem by była to normalka dla każdego zdającego egzamin.

  • tey (gość)

    Ciekawy pomysł, ale rzeczywiście u nas nie ma racji bytu. I tak mamy na drogach nawalone za dużo znaków drogowych, które skutecznie rozpraszają uwagę, także dodatkowe przeszkadzajki na egzaminie nawigacją to byłaby katastrofa. Po zdaniu prawka to już wiadomo, mniejszy stres i nawigacja nie ma takiego wpływu. ;)

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości