Wszystko
o samochodach

Przepisy / Prawo jazdy

Prawo jazdy w Gdyni - sprawdź, gdzie najłatwiej o błąd

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Prawo jazdy w Gdyni - sprawdź, gdzie najłatwiej o błąd Najczęstsze błędy kandydatów na kierowców, zdających egzaminy w Gdyni, to wymuszenie pierwszeństwa i zajęcie złego pasa ruchu przed skrzyżowaniem.

Zdaniem egzaminatorów z Gdyni trudno wskazać konkretne miejsca, w których przyszli kierowcy mają najwięcej problemów. Łatwiej wymienić, z jakich powodów najczęściej oblewają. Najczęstsze błędy to wymuszenie pierwszeństwa, zajęcie złego pasa ruchu, przekroczenie ciągłej linii i wjazd na pole wyłączone z ruchu, niezatrzymanie się przed zieloną strzałką na skrzyżowaniu, stworzenie zagrożenia podczas zmiany pasa, zajęcie złej pozycji na drodze jednokierunkowej przy skręcie w lewo oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, który znajduje się na jezdni.

Dwa ostatnie błędy kandydaci na kierowców bardzo często popełniają na skrzyżowaniu ul. Opata Hackiego i Zakręt do Oksywia, a więc w pobliżu Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdyni.

Radosław Surała, kierownik i instruktor w OSK ELKA SCHOOL, jest zdania, że przyszli kierowcy popełniają tak wiele błędów podczas egzaminów, bo są zdenerwowani.
- Poziom stresu podczas egzaminu jest bardzo wysoki. Najwięcej kursantów oblewa egzamin w ostatnich minutach jazdy po mieście, bo po prostu nie wytrzymują tak silnych ciągłych emocji – dodaje instruktor.

Dodaje, że większość kandydatów na kierowców powinna dobrze znać ulice i skrzyżowania, na których będzie zdawać egzamin, bo jeździ nimi podczas kursu.

Radosław Surała przestrzega też przed jazdą na pamięć. W mieście organizacja ruchu często się zmienia, dlatego – nie tylko podczas egzaminu – trzeba uważnie obserwować znaki. To ważne np. na remontowanej Estakadzie Kwiatkowskiego.

Egzamin praktyczny na prawo jazdy jest przeprowadzany na podstawie instrukcji egzaminowania. Opisuje ona dokładnie, jak i za jakie błędy trzeba kandydata na kierowcę upomnieć. Instrukcja określa także, jakie manewry pod okiem egzaminatora ma wykonać kursant, ile czasu ma trwać egzamin, na jakich drogach ma się odbywać i jakie błędy powodują negatywny wynik egzaminu.

Przebieg egzaminu rejestrują trzy kamery w samochodzie. Egzaminator nie ma prawa wprowadzać kursanta w błąd, np. nakazując mu jazdę sprzeczną z przepisami ruchu drogowego.

Zobacz też: Zdajesz egzamin na prawo jazdy w Gdyni? Zobacz najczęściej popełniane błędy

Prawo jazdy w Gdyni - sprawdź, gdzie najłatwiej o błąd
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Prawo jazdy w Gdyni - sprawdź, gdzie najłatwiej o błąd

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości