Wszystko
o samochodach

Przepisy / Prawo jazdy

Prawo jazdy w Słupsku - gdzie najłatwiej o błąd na egzaminie

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Prawo jazdy w Słupsku - gdzie najłatwiej o błąd na egzaminie Słupskie ronda i ulice: Grodzka, Lutosławskiego oraz Jedności Narodowej to jedne z kilku miejsc w mieście, na których zdający na prawo jazdy popełniają najwięcej błędów.

Mariusz Szambelan, właściciel Ośrodka Szkolenia Kierowców "Prawko” w Słupsku, zdradza, gdzie kursanci podczas egzaminu najczęściej popełniają błędy.

– Na przykład na skrzyżowaniu ulic Grodzkiej, Kopernika, Kilińskiego i alei Sienkiewicza – mówi Mariusz Szambelan. – Gdy jadą od strony ul. Grodzkiej, mają zielone światło i pada polecenie, aby zawrócić bądź skręcić w lewo, zachowują się tak, jakby byli na rondzie. Zapominają, że muszą najpierw przepuścić samochody jadące z przeciwka ulicą Kopernika, co prowadzi do tego, że wymuszają pierwszeństwo. Często widzimy, jak osoby tam właśnie są wysadzane po nieudanym egzaminie.

Zobacz też: Prawo jazdy - duże zmiany w testach, kategoriach i egzaminach


Na rondzie jedź pewnie

Kolejne błędy powtarzają się na rondach, na których nie widać samochodu wjeżdżającego z przeciwka na skrzyżowanie.

– Przyszli kierowcy podczas egzaminu najczęściej wjeżdżają bardzo ostrożnie i dość niepewnie – mówi instruktor. – Czekają do ostatniej chwili i kiedy w końcu wjadą, jest już za późno, bo z lewej strony pojawia się samochód, który już jest na wysokości wysepki. To źle. Oznacza to jedno: wymuszenie pierwszeństwa i oblanie egzaminu.

Patrz, gdzie zawracasz, bo oblejesz

Kolejnym miejscem pułapką jest skrzyżowanie ulic Lutosławskiego i Szymanowskiego.

– Osoba egzaminowana na ul. Lutosławskiego dostaje polecenie, aby zawrócić – mówi właściciel szkoły jazdy Prawko. – Najczęściej decyduje się na ten manewr, dojeżdżając do tego skrzyżowania. Ustawia się na lewym pasie ruchu i gdy zapala się zielona strzałka w lewo, zawraca.

Zobacz też: Dziesięć ważnych rzeczy, których nie uczą na kursach prawa jazdy

Tymczasem to błąd, ponieważ zielona strzałka nakazuje wyłącznie skręt w lewo, w ul. Szymanowskiego, bez możliwości zawracania. Dlatego najlepiej ustawić się na środkowym pasie ruchu, pojechać około 30 metrów dalej do końca wysepki i tam zawrócić.

Ścinamy na Murarskiej

Kolejnym miejscem częstych błędów jest wjazd z ul. Murarskiej w ul. Jedności Narodowej. Tam, podczas skręcania w lewo z ul. Murarskiej w kierunku ul. Piekiełko, kierowcy najczęściej za wcześnie zaczynają kręcić kierownicą i ścinają zakręt. Zajeżdżają kołami na linię ciągłą oddzielającą pasy ruchu i oblewają.

Pamiętajmy również, że ul. Murarska jest jednokierunkowa i podczas skręcania w lewo należy przed wykonaniem manewru zjechać do lewej krawędzi jezdni.

Prawo jazdy w Słupsku - gdzie najłatwiej o błąd na egzaminie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Prawo jazdy w Słupsku - gdzie najłatwiej o błąd na egzaminie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości