Prawo jazdy w telefonie. A co, jak telefon się rozładuje?

Mariusz Michalak
Fot. Przemysław Świderski
Fot. Przemysław Świderski
Na ten dzień czekało wielu kierowców. 5 grudnia, dokument prawa jazdy będziemy mogli zostawić w domu. Będzie można skorzystać z aplikacji mObywatel. A co, jak telefon się rozładuje podczas kontroli drogowej?

Prawo jazdy dołącza do dokumentów, których fizycznie nie będzie trzeba już mieć przy sobie - chodzi o dowód rejestracyjny, czy też polisę ubezpieczeniową.

Co w sytuacji, gdy smartfon z aplikacją mObywatel się zawiesi lub wyczerpie nam się bateria w telefonie?[b] [/b]

Taka sytuacja nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami. Policja będzie potrzebowała jedynie dowodu tożsamości w celu przeprowadzenia czynności adekwatnych do powodu kontroli lub zatrzymania.

Policja dysponuje dostępem do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, który umożliwi sprawdzenie informacji o prawie jazdy, ważności dowodu rejestracyjnego, czy polisy OC.  Są tam informacje o wszystkich kierowcach. A tych w Polsce jest aż 21 784 620! Dokładnie tyle osób posiada krajowe prawo jazdy. Tylko w tym roku (od stycznia do października) na drogę wyjechało 242 428 nowych kierowców. W tym samym czasie, czyli od stycznia do października 2020 r., właściwe instytucje zatrzymały prawa jazdy 89 975 kierowcom. Informacje o zatrzymanych prawach jazdy także znajduję się w CEK.**

 Zobacz także: Tak prezentuje się nowy Jeep Compass

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Parada Motocyklistów w Łodzi

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty