Wszystko
o samochodach

Przepisy / Prawo jazdy

Prawo jazdy w Warszawie - na co uważać podczas egzaminu

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Prawo jazdy w Warszawie - na co uważać podczas egzaminu Zdajesz na prawo jazdy? Zobacz, jakie pułapki czekają na początkujących kierowców w Warszawie.

Sławomir Moszczyński, doświadczony instruktor nauki jazdy z Automobilklubu Polska, radzi by przede wszystkim niepotrzebnie się nie stresować i nie wierzyć w opowieści o egzaminatorach biegających z linijką po placu manewrowym.

- Głównym powodem tego, że ktoś nie zda, są jego własne błędy. Często kandydaci na kierowców przystępują do egzaminu zbyt wcześnie – dodaje instruktor.

Jak mówi, kursanci jeżdżący po Warszawie najbardziej obawiają się rond. - Zupełnie niepotrzebnie. To najprostsze skrzyżowania – twierdzi tymczasem Sławomir Moszczyński.

Jego zdaniem egzamin najłatwiej oblać w następujących miejscach: - Na Bemowie jest skrzyżowanie Powstańców Śląskich z Wrocławską. Trudne jest Rondo Żaba. Skrzyżowanie Korotyńskiego i Grójeckiej. Tego miejsca obawiają się nawet doświadczeni kierowcy. Dla nowicjuszy trudne są również ulice jednokierunkowe - wylicza. - Najbardziej niebezpieczna jest jednak nie nieznajomość konkretnych miejsc, a znaków drogowych - podkreśla Moszczyński.

Tekst i zdjęcie: Kamil Fejfer

Zobacz też: Robisz prawo jazdy? Zobacz gdzie w Warszawie trudno zdać egzamin

Prawo jazdy w Warszawie - na co uważać podczas egzaminu
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Prawo jazdy w Warszawie - na co uważać podczas egzaminu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości