Wszystko
o samochodach

Przepisy / Prawo jazdy

Prawo jazdy z Ukrainy. Za 1000 euro bez egzaminów (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Turbo / x-news

Fot. Karolina Misztal Można łatwo odzyskać zabrane prawko. Nie trzeba nawet zdawać egzaminu czy jechać po papiery za granicę. Portal brd24.pl ustalił, że podejrzane prawo jazdy z Ukrainy oferują najróżniejsze firmy w internecie. Jak to działa i czy na takim dokumencie można legalnie jeździć w Polsce?

- Pierwszy pakiet jest to pakiet za 1000 euro, a dokument jest z 2014 roku. On jest krymski, 100 proc. legalny. Drugi pakiet to dokument za 3000 euro z 2018 roku plus potwierdzenie zakończenia szkoły jazdy - wyjaśnia w rozmowie telefonicznej przedstawicielka firmy. Prawo jazdy można uzyskać w ciągu kilkunastu dni.

Zobacz także: Najbardziej awaryjne auta

Firma z Ukrainy chwali się, że pomogła już ponad 3000 Polakom, a wśród klientów ma m.in. przedstawicieli rządu. Zgodnie z przepisami ukraińskie dokumenty można bez problemu zamienić na polskie prawo jazdy.

Na wyrobienie lewego dokumentu prawa jazdy decyduje się coraz częściej osoby, które nigdy nie posiadały uprawnień do prowadzenia pojazdów, a chcą pracować w firmach transportowych. - Oni nie wymagają tego, aby pojechać na egzamin na Ukrainę, nie chcą kursów. Po prostu za 1000 czy 3000 euro można odebrać ukraińskie prawo jazdy - tłumaczy Agnieszka Niewińska z portalu brd24.pl.

Jak ktoś ma przez sąd zabrane prawo jazdy, to nie może u nas jeździć na żadnym dokumencie. Także tym pseudolegalnym z Ukrainy. Popełnia przestępstwo zagrożone nawet pięcioletnim więzieniem. Kierowca z podejrzanym prawem jazdy, wpada zazwyczaj przy pierwszej policyjnej kontroli. - W przypadku podejrzenia, że dokument może być nielegalny, kontrola jest bardziej wnikliwa - precyzuje nadkom. Radosław Kobryś z Komendy Głównej Policji.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Aaron Cyngwajs (gość)

  braciom z ukrainy warto pomagać, musimy odkupić swoje winy z przeszłości wobec nich. Tyle lat prześladowani przez "polskich Panów", zasługują dziś na polskie emerytury po roku pracy w Polsce, na 500+ i dopłaty do pensji, czynszów i studiów, darmowy gaz oraz gotóweczkę na koszt polskiego podatnika, którą raz w roku dostarcza Maliniak. Fałszywe prawko na tiry to pikuś. Co jeszcze możemy dla Was zrobić, bracia ukraińcy?

 • Komentarz usunięty.
 • Komentarz usunięty.
 • Piotr Dorkowski (gość)

  Podły to naród który nie tylko zabija swoich wrogów ale morduje w sposób okrutny a pojmanych jeńców torturuje przed egzekucją i tacy Ukraińcy są,mają w tym ,przyjemność,w YOU TUBE krąży film jak Ukraińcy się szkołą w znęcaniu się nad bezbronnymi jeńcami których i tak będą zabijać i robią na pokazach dla młdzieży.Ot takie tam Hitler jugend w wykonaniu ukraińskim.

 • Oszukują naiwnych (gość)

  Ludzie ,dostaniecie falcyfikat ,zostaniecie oszukani a jeżeli się posłuzycie dokumentem to jeszcze zawiasy albo grzywna, nawet jak by było z wpisem w rejestr Dai(Policja Drogowa) to pierwszy patrol w Ukrainie czy Polsce zaraz się dowie że nie macie wiz meldunku ,nie znacie języka w ząb ktoś kto nie bywał na Ukrainie nie wie jak wygląda kontrola na Granicy ,prześwietlają wszystko szczególnie dokumenty,jak masz zabrane PJ nie jezdzij proste . dla przestrogi, powód wizy musi być jasny ,praca ,studia ,łączenie rodzin itp jak zamieszkujecie na Ua 6 miesięcy np studiując albo pracując macie zameldowanie to możecie zdawać, co jest równo ciężkie a każdy chce od was miliony wyciągnąć,zróbcie lepiej Pj w dobrej szkole jazdy w Polsce ewentualnie zmiencie ośrodek np na jakiś na podkarpaciu czy Ostrołeki itp jest tyle legalnych możliwośći np dokupienie jazd ,zamiast sponorować gangi fałszerzy

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości