Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Prawo jazdy. Za to policja zatrzymuje dokument (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja Dolnośląska / x-news

Fot. Policja Dolnośląska / x-news Policjanci oławskiej „drogówki” od nowego roku zatrzymali kierującym już siedem praw jazdy za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Kierowcy samochodów osobowych, przy trudnych warunkach atmosferycznych jechali z prędkością przekraczającą 100 km/h.

Niestety nie wszyscy kierowcy pomimo trudnych warunków drogowych decydują się, aby zdjąć nogę z gazu. Znajdują się tacy, którzy lekkomyślnie narażają nie tylko swoje życie i zdrowie, ale także innych uczestników ruchu drogowego, w tym szczególnie pieszych i rowerzystów.

Policjanci ruchu drogowego z oławskiej komendy zarejestrowali w ostatnich dniach siedmiu kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkości o ponad 50 km/h, zarówno w terenie zabudowanym, jak i poza nim. Wszyscy kierowali pojazdami z prędkością przekraczającą 100 km/h pomimo trudnych warunków atmosferycznych.

Wykonywali manewry wyprzedzania w miejscach niedozwolonych. Niechlubny rekordzista jechał po drodze krajowej K-94 z prędkością przekraczającą 190 km/h, gdzie dozwolona prędkość to 90 km/h.

Zobacz także: Utrata wartości auta. Ile tracimy kupując samochód?

Wszyscy kierowcy za przekroczenie dozwolonej prędkości stracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Funkcjonariusze mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich osób na drodze już planują kolejne działania. 

Policja przypomina, że  oblodzona nawierzchnia drogi powoduje często zmniejszenie przyczepności kół naszych pojazdów, co w połączeniu z jazdą z nadmierną prędkością, może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Apeluje również o zachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Dddddd (gość)

  W tym ostatnim przypadku to trochę przesada, zabudowany w szczerym polu... Pozostałym się należało.

 • Fan (gość)

  Pasażer radiowozu zabrał też kierowcy prawko sami mierząc prędkość przekraczają ją nie są pojazdem uprzywilejowanym a brak jest wykluczenia odp w przepisach

 • Ja (gość)

  Redaktorze - co to jest teren zabudowany. Prd nie przewiduje takiej definicji. Ja pracując tu gdzie pracuje nie zgodził bym się z pomiarem prędkości. Jak by nie było cały czas jest to prędkość radiowozu. Przy pomiarze radiowóz musi zachować stała odległość od mierzonego pojazdu a przy takiej prędkości nie jest to możliwe. Radiowóz nie jest wyposażony w dalmierz, więc ta stała odległość to na oko funkcjonariusza. Co do wyprzedzania i takich debilnych manewrów to jestem za.

 • tak ma być (gość)

  Przepis to przepis..... Znak w szczerym polu, do pierwszej chałupy 5 km. Ale mandacik się należy, gnoić gojów jak leci bez litości u umiaru. Rasa wyższa z czegoś musi żyć.

 • Kamil (gość)

  droga 44 z Gliwic do Mikołowa za wiaduktem trasy A-4 przed Przyszowicami szczere pola ALE znak teren zabudowany no i pod wiaduktem jeszcze przed w/w miejscowością punkt KASOWANIA suszarka UWAŻAJCIE NA TYM ODCINKU dodam prosta droga ale ukształtowanie terenu jest takie że widać radiowóz z odległości około 200 m to już za późno

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości