Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Prawo. Rodzice nie odwiozą dziecka do szkoły?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Sławomir Kowalski Władze Krakowa rozważają czy czy wzorem Wiednia wprowadzić zakaz odwożenia dzieci samochodem do szkół. Zastanawia się nad tym także inne miasto w Polsce.

Władze Krakowa zwróciły się do władz stolicy Austrii o informacje dotyczące prowadzonego projektu polegającego na zamykaniu rano dla ruchu samochodowego dróg w okolicach szkół. Nad takim rozwiązaniem myśli także Poznań.

Jak to działa w praktyce? Między 10 września a 2 listopada przed szkołą podstawową Vereinsgasse w 2. Dzielnicy Wiednia. od 7.45 do 8.15 rodzice mieli zakaz wjeżdżania na szkolną ulicę samochodami, motocyklami oraz innymi mechanicznymi pojazdami. Z takiego rozwiązania zaczęły korzystać także inne szkoły.

Zobacz także: Luksusowa marka rezygnuje z silników Diesla

Celem pomysłu jest poprawa kondycji uczniów i zmniejszenie smogu w mieście.

Zobacz także: Kia Picanto w naszym teścieSpodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • To jest takie PiSiorskie (gość)

  Debili nie sieją , sami się rodzą i to są właśnie PiSiory

 • Recenzent (gość)

  Czyżby w TVN mówili ze Krakowem i Poznaniem rządził PiS, to nie jest prawda w tych miastach prezydentami są politycy PO. Tak więc jeżeli chcesz być wiarygodny zmień ostatnie słowo PO (...) dodając co ci przyjdzie do pustej mózgownicy

 • putbill (gość)

  Zamkną uliczkę pod moją szkołą, a 50m niżej główna arteria Trojmiasta, rano korki samochody stoją i napierdal... z rury az miło śmierdzi na całą dzielinicę , napewno pomoże to ucznią idącym do szkoły w tym smrodzie, ciekawy jaki głupek to wymyślił.

 • guest (gość)

  Tak to socjaliści uszczęśliwiają ludzi na siłę. Ale czy tego nam potrzeba do szczęścia? Spacerku?

 • trambus (gość)

  Władze Krakowa (SLD, PO, Nowoczesna, PSL) i Poznania (PO, Nowoczesna) nie przewidują racjonalnych rozwiązań — np. darmowej komunikacji dla dzieci i osób odprowadzających je do szkoły — ale zamiast ułatwień dla mieszkańców, z których pieniądzy są opłacani i którym winni służyć, zamierzają stworzyć wokół szkół chaos komunikacyjny.

 • Komentarz usunięty.
 • jantonij (gość)

  Troszeczkę spacerku jak znalazł dla zdrowia przynajmniej do szkoły bo po i tak siedzenie przed komputerkiem , natomiast zanik myślenia wszelakiej maści producentów i inwestorów owego wylęgu sięga zenitu . 200 metrów do szkoły ale parcha trzeba koniecznie dostarczyć pod próg wozem bo mam , bo jeszcze przemoczy trampki i mamy wysyp ogłupionego odpadu po produkcyjnego który nie wie co ma ze sobą zrobić .

 • Ala (gość)

  We Włoszech również tak jest, rano i popołudniu ulice przy których znajdują się szkoły są wyłączone w ruchu ale tam wszystkie dzieci idą na tą samą godzinę i właściwie kończą też o tej samej ewentualnie z 30 min różnica. A u nas ulice musiałaby być zamknięte od 7:30 do 15 bo sukcesywnie dzieci przyjezdzaja i wychodzą że szkół. Ale napewno jest bezpieczniej.

 • To jest takie PO matolskie. (gość)

  Debili nie sieją , sami się rodzą i to są właśnie PO matoły.

 • Wujek Wacław (gość)

  Do Recenzent: dla ścisłości, w Krakowie prezydentem jest człowiek związany nie z PO, a z SLD (zawiesił członkostwo wraz z początkiem swojej pierwszej kadencji w już 2002 roku, w dodatku w międzyczasie trochę się poróżnił z SLD w wielu kwestiach). Nie jestem fanem pana M., ale trzymajmy się faktów. Pozdrawiam.

 • Autor (gość)

  I bardzo dobrze, w dupach się tym dzieciakom poprzewracało, podstawówkę jeszcze rozumiem ale wiek gimnazjalny i więcej już nie. A później drama bo gnojek sam nigdzie nie pójdzie tylko "mama, tata zawieź!"

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości