Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Premiera nowej Dacii

Data publikacji: Autor: łm

fot. Renault Tym nabywcom, dla których samochody marki Renault są za drogie, proponuje się zakup auta marki Dacia.

fot. Renault Dziś odbyła się premiera nowej Dacii, która nosi nazwę Logan. Niewykluczone, że model ten będzie również oferowany na polskim rynku.   

 

Pod względem rozmiarów nowa Dacia porównywalna jest z Renault Thalią. Długość auta wynosi 4240 mm (Thalia 4171 mm), szerokość 1800 mm (Thalia wraz z lusterkami 1911 mm), a wysokość 1490 mm (Thalia 1437 mm).

 

fot. Renault Co jest największym atutem rumuńskiej „renówki”? Przede wszystkim niezbyt wygórowana cena oraz sporych rozmiarów bagażnik o pojemności 480 l. Dla porównania bagażnik Thalii ma pojemność 510 l.

Samochód będzie dostępny w dwóch wersjach silnikowych: 1,4 l/75 KM i 1,6 l/90 KM. Na rynku znajdzie się też auto z silnikiem wysokoprężnym o małej pojemności skokowej.

 

fot. Renault Nowa Dacia będzie produkowana w Rumunii i Rosji. U naszych wschodnich sąsiadów produkcja modelu Logan rozpocznie się na wiosnę 2005 r. Rosyjska spółka Avtoframos planuje produkcję na poziomie 60 tys. egzemplarzy rocznie. Nie jest też wykluczone, że nowa Dacia będzie powstawała także w Argentynie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości