Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Premiery aut we Frankfurcie. Jak wpłyną na rynek aut używanych?

Data publikacji: Autor: (ip)

Hyundai i30 kombi 1.4 CRDi, 2015, 59.164 km, 46.000 PLN 

Fot. AAA Auto Jesienią rozpocznie się sprzedaż wielu modeli aut zaprezentowanych podczas targów motoryzacyjnych IAA we Frankfurcie nad Menem. Specjaliści oceniają, że w ciągu najbliższych miesięcy zwiększy się także sprzedaż aut używanych, których następcy mieli swoje premiery we Frankfurcie.

Zmiany dotyczą przede wszystkim najchętniej kupowanych modeli przez Polaków, na przykład Opla Insignia, Volkswagena Polo, Forda Fiesta, czy Hyundaia i30. Wszystkie te modele mają swoich następców, którymi zainteresuje się część właścicieli poprzedników, chcąc wymienić je na nowe. Tym samym wpłynie to na wzrost sprzedaży tych modeli na rynku wtórnym. Z obserwacji specjalistów AAA AUTO wynika, że po rozpoczęciu sprzedaży nowych modeli aut, jednocześnie wzrasta sprzedaż poprzedników od 10 do nawet 40 proc. Już teraz właściciele aut używanych zwiększyli sprzedaż swoich pojazdów – Hyundaia i30 o 20 proc., Opla Insignia o 30 proc., a Volkswagena Polo o 40 proc.

Redakcja poleca:

Badania techniczne auta. Kierowców czekają zmiany
Nowy sposób złodziei na kradzież auta w 6 sekund
Co z OC i AC przy sprzedaży auta?

Zobacz także: Jak zadbać o akumulator?

Polecamy: Sprawdzamy co oferuje Nissan Qashqai 1.6 dCi

„Targi motoryzacyjne we Frankfurcie są wydarzeniem istotnym nie tylko dla rynku pierwotnego, ale mają także duży wpływ na rynek aut używanych. Każdego roku obserwujemy wzmożony napływ chętnych, którzy zamierzają sprzedać model auta, który wychodzi z produkcji i zostaje zastąpiony nowym. Oferowane auta są często młode i mają 2-5 lat, są także wyposażone w nowoczesne silniki oraz systemy bezpieczeństwa. Ponadto, szereg nowych modeli, które zostały zaprezentowane we Frankfurcie, najprawdopodobniej do końca roku wejdzie również na rynek samochodów używanych. Praktyka dowodzi, że zazwyczaj pojawiają się one już cztery miesiące po swojej oficjalnej premierze” – powiedział Paul Sperring, Dyrektor Generalny AAA AUTO w Polsce.

W galerii poniżej prezentujemy modele aut używanych, których następcy mieli swoje premiery na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • robert.y (gość)

    Ogólnie wzrasta liczba aut kupowanych. Wraz ze wzrostem modeli wiadomo że konkurować będą też i ceną. Ja osobiście częściej wypożyczam samochód. W Panek mają bardzo duży wybór i zawsze mogę się wybrać coś fajnego.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości