Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Premiery Forda podczas targów we Frankfurcie

Data publikacji: Autor: (pp)

Fot. Mototarget Ford oznajmił, że podczas zbliżających się targów samochodowych we Frankfurcie przedstawi pięć nowych modeli, w tym pojazd będący zapowiedzią nowej linii stylistycznej marki, a także sportowe odmiany popularnych aut tej marki.
Fot. Mototarget Na największym stoisku w historii marki, które będzie miało powierzchnię ponad 2800 metrów kwadratowych, uwagę zwiedzających z pewnością przykują sportowe odmiany Focusa i Fiesty. Wersje koncepcyjne tych pojazdów zaprezentowano w zeszłym roku na targach w Paryżu.

CZYTAJ TAKŻE

Ford organizuje wakacyjne Road Show 2011

Ford z silnikami EcoBoost


Focus ST będzie wyposażony w silnik EcoBoost o pojemności 2-litrów i mocy około 250 KM. Auto będzie potrzebowało zaledwie 6 sekund na przyspieszenie 0-100 km/h, a wskazówka prędkościomierza zatrzyma się dopiero przy 250 km/h. Największym konkurentem kompaktowego Forda będzie z pewnością Renault Megane RS. Jednak w przeciwieństwie do francuskiego auta, Focus nie będzie dostępny w wersji coupe.

Jednostka benzynowa EcoBoost o pojemności 1.6 litra znajdzie się pod maską Fiesty ST. Silnik będzie generował około 200 KM, dzięki czemu pojazd ten powinien stanowić poważną konkurencję dla innych aut z tego segmentu, jak Renault Clio Sport czy Seat Ibiza Cupra.

Dopełnieniem stoiska Forda we Frankfurcie będzie produkcyjna wersja B-Maxa z nowym silnikiem EcoBoost o pojemności zaledwie 1-litra. Ponadto zostanie przedstawiony pick-up o nazwie Ranger, który został w całości opracowany przez australisjki oddział Forda.

Ford zamierza także zaprezentować koncepcyjny model, który ukaże nowy design marki, tzw. Kinetic 2.0. Jednak szczegóły dotyczące tego pojazdu nie są jeszcze znane.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • QnwQMleUlWdt (gość)

    One or two to reemmebr, that is.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości