Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Premiery Lexusa

Data publikacji: Autor: Maciej Pobocha

Fot. Lexus Trzy nowe modele zaprezentuje Lexus w Paryżu. Swoją premierę będą miały koncepcyjny LF-C, model GS oraz RX400h.

Trzy nowe modele zaprezentuje Lexus podczas paryskiego salonu samochodowego. Swoją premierę będą miały koncepcyjny LF-C, model GS oraz RX400h.Fot. Lexus

 

Lexus LF-C jest trzecim z serii autem koncepcyjnym zapowiadającym nową generację pojazdów oznaczanych jako IS. Część jej elementów stylistycznych i technologii prezentowały już w Tokio LF-X i LF-S. Ciekawostką LF-C jest składany i ustawiany w czterech pozycjach dach, przy czym istnieje możliwość otwarcia jedynie jego górnej powierzchni.

 Fot. Lexus

Lexus GS dostępny będzie z dwoma benzynowymi silnikami: znanym już z innych modeli 4,3 V8 i nowym 3,0 V6 o mocy 245 KM. Jednostki te współpracują z 6-stopniową sekwencyjną przekładnią automatyczną. Auto ma zawieszenie umożliwiające wybór jednego z dwóch ustawień resorowania. Sprzedaż nowego Lexusa GS rozpocznie się w Europie w pierwszej połowie 2005 r.Fot. Lexus

 

RX400h jest pierwszym na świecie wdrożonym do masowej produkcji pojazdem terenowo-rekreacyjnym z napędem hybrydowym. Współpracujące ze sobą silniki: benzynowy 3,3 V6 oraz dwa (przedni i tylny) elektryczne osiągają moc 272 KM. Auto z napędem na wszystkie koła rozpędza się do 100 km/h w  7,6 sekundy.

Model RX400h pojawi się w sprzedaży w pierwszej połowie 2005.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości