Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Premio: setny serwis w Polsce

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Premio: setny serwis w Polsce Sieć serwisów szybkiej obsługi Premio powiększyła się o kolejny punkt. Obecnie Premio liczy 100 placówek i jest największą siecią fast-fit w Polsce.

Nowy serwis Premio znajduje się w Kościerzynie, niecałe 60 kilometrów na południowy zachód od Gdańska. Kierowcom znany był dotychczas jako „Sklep 34”.

 

Oferta sieci fast-fit

 

Wśród stu serwisów część to punkty Premio, a część - Premio Express. W Premio można serwisować opony, wydechy, układy hamulcowe lub wymieniać olej, a także skorygować geometrię, zrobić przegląd i kupić oraz wymienić opony. Z kolei serwisy Premio Express skupiają się na usługach oponiarskich, a także drobnych naprawach oraz wymianach akumulatorów, czy oleju.

Sieć Premio od początku swojego istnienia związana jest z Goodyearem. Dlatego w punktach serwisowych w Polsce oferowane są przede wszystkim opony należących do tego amerykańskiego koncernu marek ze wszystkich segmentów cenowych: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava, czy polska Dębica. Można też kupić opony innych marek.

Historia Premio

 

Początek datowany jest na 1972 rok, kiedy to koncern Goodyear kupił niemiecką sieć Kempten. W roku 1996 na rynku niemieckim zadebiutowała Premio Reifen-Service, która wkrótce stała się najbardziej prestiżową siecią w Niemczech. Dziś do Premio należy ponad 600 punktów w 12 krajach.

Pierwszym polskim punktem był Premio Ring w Gdańsku, który dołączył do sieci w roku 2006. Obecnie Premio jest największą spośród około 20 sieci fast-fit działających w Polsce.

Wojciech Frelichowski
fot. Premio

Premio: setny serwis w Polsce
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Premio: setny serwis w Polsce

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości