Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37919 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Prezydent Andrzej Duda ma nowe auto. To pojazd elektryczny

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Tomasz Czachorowski Kancelaria Prezydenta do swojej floty pojazdów dołączyła kolejne auto. To BMW, ale tym razem nie chodzi o opancerzoną limuzynę.

BMW i3, bo o nim mowa jest napędzane elektrycznym silnikiem oferującym 170 KM i 250 Nm. Przyspieszenie do 100 km/h trwa 7,2 s. Standardowa bateria akumulatorów o pojemności 94 kWh pozwala na pokonanie dystansu około 200 km. Ceny BMW i3 rozpoczynają się od 165 tys. zł. 

W ubiegłym miesiącu Andrzej Duda podpisał ustawę o elektromobilności. Ma ona na celu upowszechnienie w Polsce elektromobilności oraz transportu z wykorzystaniem paliw alternatywnych.

Redakcja poleca:

Opłata emisyjna w cenie paliw. Kierowcy oburzeni
Jazda po rondzie. Ważny wyrok dla kierowców
Hostessy na targach motoryzacyjnych w Genewie

Ustawa o elektromobilności dzięki systemowi zachęt ma skłonić firmy i kierowców do zakupu aut z napędem elektrycznym. Ambitny plan rządu zakłada, że w 2025 roku po ulicach będzie jeździć milion takich samochodów. Na zakup samochodów elektrycznych stać dziś niewielu konsumentów, dlatego rząd przygotował szereg zachęt, które mają przekonać kierowców do tego wydatku. Wśród nich są możliwość poruszania się pojazdów elektrycznych po buspasach, podwyższenie stawki odpisów amortyzacyjnych czy zwolnienie z podatku akcyzowego.

Zobacz także: Suzuki Swift w naszym teście

Wiele kontrowersji wzbudził fakt, że pojazdy hybrydowy nie zostały uwzględnione  w katalogu pojazdów, które będzie można kupować i użytkować na preferencyjnych warunkach. Wydzielono co prawda hybrydy jako osobną kategorię, ale dotyczy to wyłącznie aut plug-in, czyli z możliwością ładowania ze źródła zewnętrznego.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

BMW i3 zdjęcia

BMW i3 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

BMW i3 Cena