Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38788 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Motosport / Rajdy

Problemy Kubicy. Nie wystartuje w Rajdzie Szwecji.

Data publikacji: Autor: łs /Foto Olimpik/x-news

Fot. Foto Olimpik/x-news Robert Kubica i Maciej Szczepaniak nie wezmą udziału w drugiej rundzie mistrzostw świata WRC. Niestety na tym nie kończą się złe wiadomości dla kibiców duetu występującego w barwach Lotos Rally Team.

Fot. Foto Olimpik/x-news„Z przykrością muszę potwierdzić, że w tym sezonie nie przystąpimy do Rajdu Szwecji” - napisał na swoim oficjalnym profilu na Facebooku polski kierowca, rozwiewając tym samym wszelkie wątpliwości. Start załogi był niepewny od początku mistrzostw.

Występ w Szwecji był brany pod uwagę. Załoga Kubica/Szczepaniak została wpisana na listę zgłoszeń. Już po Rajdzie Monte Carlo Kubica sygnalizował jednak, że nie jest do końca pewny, jak będzie wyglądał kalendarz jego dalszych występów sportowych.

- Na dziś jest to nasz jedyny start w WRC. Jedno wiem, że coś będę robił w tym sezonie, niekoniecznie związane z rajdami czy nawet startami, ale na pewno w domu na kanapie nie będę siedział - powiedział Robert Kubica po Rajdzie Monte Carlo.

Polak zakończył rywalizację podczas Rajdu Monte Carlo uderzeniem w drzewo na trzecim odcinku specjalnym. Uszkodzenia pojazdu okazały się na tyle poważne, że konieczne było wycofanie się z dalszych zmagań.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Kibic (gość)

    Drwali w Szwecji mają ilu trzeba! Kolejny drwal im niepotrzebny! Coraz trudniej znaleźć kogoś kto da samochód z przeznaczeniem do koszenia drzew!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Ford Fiesta zdjęcia

Ford Fiesta dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ford Fiesta Cena

Części dla marki Ford

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

656 zł