Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Problemy z leasingiem

Data publikacji: Autor: Piotr Guttman

 Pan A kupił od pana B Scenica, którego pan B - po kupnie od pana C - uzbroił w kratę i zarejestrował jako tzw. ciężarowy w karoserii osobowej. Fiskus chce od pana A VAT-u.

Homologacja jest potrzebna tylko do pierwszej rejestracji.

Pan A kupił od pana B Scenica, którego pan B - po kupnie od pana C - uzbroił w kratę i zarejestrował jako tzw. ciężarowy w karoserii osobowej. Fiskus chce od pana A VAT-u, bo twierdzi, że zaświadczenie ze stacji kontroli, które zaświadcza, że osobowy jest ciężarowy, to mało, bo potrzebna jest nowa homologacja. Fiskus, ma sprzyjający mu wyrok NSA w tej sprawie. Pan A, ma za sobą Rzecznika Praw Obywatelskich i ministra transportu, którzy twierdzą, że homologacja jest potrzebna do pierwszej tylko rejestracji, zaś do zmiany przeznaczenia samochodu, wystarcza badanie techniczne w stacji kontroli. Stanowisko w tej sprawie ma zająć Sąd Najwyższy.

No, cóż... Do 70 procent popularnych limuzyn w wersji kombi, sprzedawano jako ciężarowe w karoserii osobowej. To są fakty. Zwracamy też uwagę, że potrzeby drogiego fiskusa będą w przewidywalnym czasie tylko rosły. Radzimy więc bardzo - ale to bardzo! - uważać.

» Zobacz też: Rewolucja w leasingu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości