Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Problemy z remontem drogi wojewódzkiej 205

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Problemy z remontem drogi wojewódzkiej 205 Wolne tempo prac i chęć ograniczenia ruchu na drodze ze Sławna do Darłowa przez Krupy, to skandal! – denerwują się nasi Czytelnicy. Zarządca spotkał się w tej sprawie z wykonawcą.

Nie wiem co inni sądzą o tym remoncie, ale mnie to wszystko dziwi. Kilkanaście kilometrów drogi wojewódzkiej jest rozgrzebanych w środku sezonu, a nieliczne ekipy remontowe porozrzucane są w kilku miejscach. Przejazd tym odcinkiem to istny horror – zadzwonił do nas Czytelnik ze Sławna.

Sprawa bulwersuje wielu mieszkańców, którzy domagali się interwencji ze strony władz samorządowych. Te kierowały pisma do zarządcy i otrzymywały dość dziwne odpowiedzi. – Wykonawca podobno prosił o zamknięcie drogi na czas remontu i udostępnienie jej tylko mieszkań-com – informowali radni na ostatniej sesji Rady Powiatu. – Przecież to skandal, by w środku sezonu składać takie propozycje.

– Od pewnego czasu obserwujemy problemy z tym remontem i skorelowaliśmy nawet pisma z burmistrzem Darłowa – mówi Wojciech Wiśniowski, starosta sławieński. – Odpowiedzi, które otrzymujemy są delikatnie mówiąc infantylne i wynika z nich, że dopiero, gdyby nie było ruchu to mielibyśmy dobre drogi.

Co na to Zarząd Dróg Wojewódzkich? – Rzeczywiście mamy problemy z firmą Strabag, która przystępuje z pewną nieśmiałością do robót – mówi powściągliwie Bogdan Krawczyk, dyrektor ZZDW w Koszalinie. Co to za kłopoty? – Wykonawca uchylał się od odpowiedzialności za stan drogi, zapominając, że to jego obowiązek od momentu przekazania mu placu budowy. Stwierdziliśmy też opóźnienia w stosunku do harmonogramu. Na przykład prace bitumiczne powinny rozpocząć się miesiąc temu – tłumaczy.

Na specjalnie zwołanym spotkaniu z wykonawcą dyrektor Krawczyk usłyszał, że Strabag zacznie wreszcie przyjmować skargi od mieszkańców i przestanie ich odsyłaś do zarządcy. A to oznacza, że ruszą bieżące naprawy.

Dyrektor Krawczyk potwierdził też, że wykonawca wystąpił z pismem o ograniczeniu ruchu, ale w odniesieniu do samochodów ciężarowych. ZZDW na to się nie zgodził.

– Z naszego punktu widzenia nie ma na razie zagrożenia terminów. Możemy w tej chwili "dopingować” wykonawcę i rozliczać go z harmongramu. Na razie nie ma więc mowy o postępowaniu sądowym, tym bardziej, że usłyszeliśmy zapewnienia, że prace zakończą się w terminie – mówi Bogdan Krawczyk.

Koszt budowy odcinka ze Sławna do Krup to 30,5 mln złotych. Termin zakończenia prac to czerwiec 2012.

Rafał Nagórski
Fot. Radek Koleśnik

Problemy z remontem drogi wojewódzkiej 205
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Problemy z remontem drogi wojewódzkiej 205

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości