Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Prodrive wycofuje się z rajdów WRC

Data publikacji:

Fot. MINI Prodrive ostatecznie rozstało się z BMW i nie będzie przygotowywało już modelu MINI do startów w rajdowych mistrzostwach świata w tym sezonie. Obowiązki brytyjskiej firmy przejmie włoska stajnia Motorsport Italia.
Fot. MINI O konflikcie na linii Prodrive-BMW mówiło się już od dłuższego czasu. Powodem problemów były kwestie finansowe. Zgodnie z pierwotnymi planami, brytyjska firma miała zająć się budową nadwozi, zapleczem organizacyjnym i składem kierowców, zaś BMW dostarczeniem silników 1.6-litra. Znalezienie sponsora strategicznego leżało w gestii Prodrive. Niestety, firmie nie udało się znaleźć partnera, zaś BMW nie chciało już dłużej ponosić wydatków związanych z utrzymaniem zespołu.

Nie oznacza to jednak, że nie zobaczymy już MINI WRC na rajdowych trasach. Auta te będą w dalszym ciągu reprezentowane w mistrzowskiej serii, a ekipę przemianowano na WRC Team Mini Portugal, którą będzie zarządzać włoska stajnia wyścigowa Motorsport Italia. W pozostałych 12 rundach MŚ wystartują załogi Armindo Araújo/Miguel Ramalho oraz Paulo Nobre/Edu Paula.

Decyzja Prodrive o wycofaniu się ze startów jest o tyle zaskakująca, że w inaugurującym sezon Rajdzie Monte Carlo, Dani Sordo w MINI zajął 2. miejsce.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości