Producenci łączą siły. Celem auta elektryczne

(ip)
Fot. informacje prasowe
Fot. informacje prasowe
Toyota, Mazda i Denso podpisały umowę dotyczącą wspólnego opracowania modułowych technologii dla samochodów elektrycznych. Partnerzy powołają do tego celu nową spółkę o nazwie EV C.A. Spirit, w której znajdą zatrudnienie wybrani inżynierowie z każdego z trzech przedsiębiorstw.

**Gwałtowny rozwój elektromobilności podyktowany potrzebą redukcji emisji gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń powietrza wymaga rozwijania przez koncerny motoryzacyjne szerokiej oferty różnych napędów i technologii. Dlatego Toyota, Mazda i Denso nawiązały strategiczną współpracę, aby szybko odpowiedzieć na bardzo zróżnicowane zapotrzebowanie na samochody elektryczne wszystkich typów i segmentów w różnych częściach świata.

Trzej partnerzy opracują wspólnie technologie, które będzie można łatwo zaadaptować do różnych typów samochodów, co umożliwi szybką i elastyczną odpowiedź na potrzeby rynku i nowe trendy. Umowa obejmuje współpracę przy budowie mikrosamochodów, aut osobowych, SUV-ów oraz lekkich aut ciężarowych. Bezpośrednim celem współpracy jest opracowanie nowego standardu projektowania pojazdów dzięki połączeniu atutów każdego z partnerów.

Toyota wniesie do projektu nową architekturę oraz system produkcyjny TNGA (Toyota New Global Architecture), Mazda planowanie produktu i wysoki poziom projektowania opartego na modelowaniu komputerowym, zaś Denso technologie elektroniczne. Firma EV C.A. Spirit ma za zadanie opracować modułowe części i technologie w taki sposób, aby oparte na nich samochody zachowały unikalność każdej z marek i mogły być łatwo poddawane modyfikacjom, dzięki którym będą stale utrzymywały swoją świeżość i atrakcyjność. Struktura biznesowa nowo powołanej spółki jest otwarta na udział innych producentów samochodów i komponentów.

Zobacz także: Citroën C3 w naszym teście

Video: materiał informacyjny marki Citroën

Polecamy. Co oferuje Kia Picanto?

Zadania firmy EV C.A. Spirit:
1. Określenie optymalnych osiągów, własności jezdnych i funkcji samochodów elektrycznych oraz badania nad charakterystyką modułowych komponentów, które pozwolą na ich uzyskanie;
2. Weryfikacja strategii montowania części i ich wpływu na właściwości i osiągi samochodu;
3. Wypracowanie optymalnej koncepcji każdego typu samochodu z uwzględnieniem charakterystyki modułowych komponentów.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty