Wszystko
o samochodach

Motocykle / Motocykle

Profesjonalny tor motocrossowy pod Kielcami. Otwarcie już wkrótce

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Profesjonalny tor motocrossowy pod Kielcami. Otwarcie już wkrótce Na pokopalnianym wyrobisku w Dębskiej Woli (gmina Morawica) pod Kielcami powstał legalny i profesjonalny tor motocrossowy.

Wybudowany obiekt ma osiem hektarów i znajduje się na terenie dawnej kopalni między Morawicą a Dębską Wolą przy drodze wojewódzkiej numer 766 na Pińczów.

Tor jest w pełni legalny. Jego właściciele uzyskali wszelkie niezbędne pozwolenia środowiskowe. Długość trasy wynosi 1850 metrów. Niestety, wjazd na obiekt mają tylko motocykle crossowe, więc właściciele quadów będą niepocieszeni.

Motocrossowy tor powstał z inicjatywy Brzezińskiego Klubu Motocrossowego "Racing".

- Już rozpoczęliśmy starania o uzyskanie homologacji. Chcemy zorganizować tu kiedyś zawody tej rangi - mówi Damian Woźniak, członek-założyciel Brzezińskiego Klubu Motocrossowego "Racing”. – Pod tym względem obiekt spełnia wymogi stawiane przed torami homologowanymi do mistrzostw Polski.

Co ciekawe, tor ma niejako trzy piętra. 90 procent „hopek” i tak zwanych „skoków” to wynik ukształtowania terenu pokopalnianego wyrobiska. – Wszystko to gwarantuje fanom sportu wielką frajdę z jazdy – podkreśla Woźniak.

Oficjalne otwarcie obiektu odbędzie się w sobotę 25 czerwca o godzinie 9. Najpierw symboliczne przecięcie wstęgi i poświęcenie, potem pokazy zapierające dech w piersiach pokazy jazdy zawodników z wszystkich kieleckich klubów motorowych.

Swoje przybycie potwierdził już znany zawodnik, Michał Szuster. - Zapraszamy zarówno zawodników ze swoimi motocyklami, jak również osoby lubiące pooglądać prawdziwy motocross - zachęca Damian Woźniak.

Niecierpliwi nie muszą jednak czekać do 25 czerwca. Z toru można korzystać już teraz. Cały dzień jazdy to wydatek rzędu 30 złotych. Roczny abonament kosztuje 600 złotych.

 – W weekendy działamy od rana do wieczora. W dni powszednie otwieramy tor po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym – mówi Woźniak.

Paweł Więcek
Fot. Karol Biela

Profesjonalny tor motocrossowy pod Kielcami. Otwarcie już wkrótce
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Profesjonalny tor motocrossowy pod Kielcami. Otwarcie już wkrótce

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości