Wszystko
o samochodach

Porady / Warto wiedzieć

Proste sposoby na mały garaż

Data publikacji: Autor: (w)

Fot. Archiwum Użytkownicy małych garaży dość często miewają kłopoty z odpowiednim zaparkowaniem samochodu. Skutki są nieraz opłakane.

Najczęściej cierpi przedni zderzak samochodu, nieraz także atrapa, maska i przednie światła - tak niektórzy kierowcy potrafią się "zapomnieć".

Tymczasem nie trzeba kupować drogich czujników elektronicznych. Na takie kłopoty jest prosta rada. Na naszych rysunkach przedstawiamy trzy tanie sposoby na przypomnienie kierowcy, że przed nim znajduje się już tylko ściana.


Jednym z najprostszych sposobów jest ułożenie na posadzce garażu i przymocowanie drewnianej łaty (listwy) w takiej odległości od ściany, żeby samochód "oparł się" o nią zanim dotknie przednim zderzakiem ściany.


Innym równie popularnym sposobem, jak z drewnianą łatą, jest wykorzystanie zużytej opony, którą zawiesza się na ścianie. Stanowi ona elastyczną barierę - roztargniony kierowca uderza w miękką oponę, a nie w twardą ścianę.


Trzecim sposobem przeciwdziałającym bliskim kontaktom ze ścianą garażu jest niewielkie kartonowe pudło, zawieszone na sznurku u sufitu. Kiedy przednia szyba dotyka pudła to znak dla kierowcy, że w tym miejscu należy unieruchomić auto.

Do początku artykułu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości