Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Protest przeciwko wysokim cenom paliw w Słupsku

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Protest przeciwko wysokim cenom paliw w Słupsku Około 150-200 aut zebrało się w sobotę w południe na placu Zwycięstwa w Słupsku w proteście przeciwko wysokim cenom paliw. Następnie samochody przejechały przez miasto. Było spokojnie i kulturalnie.

Przed wyjazdem na ulice miasta policjanci z ruchu drogowego poinstruowali protestujących kierowców jak powinni się zachowywać, aby nie łamać przepisów, m.in. nie powinni trąbić a plakaty protestacyjne nie mogły zasłaniać przedniej szyby.

Policjanci przez cały czas przejazdu czuwali nad prawidłowym przebiegiem drogowej demonstracji, w środku kolumny i na końcu jechały również radiowozy. Sam wyjazd z placu Zwycięstwa potężnej kolumny samochodów trwał kilka minut. Kierowcy jechali ulicami Słupska z maksymalną prędkością 30 kilometrów na godzinę. Na bocznych i tylnych szybach mieli przyklejone plakaty informujące o proteście.

Trasa przejazdu wiodła przez ulice Deotymy, Jana Pawła II, Garncarską, Gdańską, obwodnicę Słupska, Westerplatte, Wiejską, Garncarską, Jagiełły, Tuwima.

Kierowcy, którzy nie brali udziału w drogowej demonstracji nie przeszkadzali protestującym, niektórzy nawet się do nich dołączali.

- Oszacowaliśmy, że w proteście bierało udział około 150 kierowców - powiedział nam Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji. - Jest spokojnie, nie doszło do żadnych kolizji, kierowcy zachowali ostrożność. Oczywiście, ruch był dużo wolniejszy. Ta sytuacja ekonomiczna dotyczy nas wszystkich.

 
(krab, ber)

Protest przeciwko wysokim cenom paliw w Słupsku
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Protest przeciwko wysokim cenom paliw w Słupsku

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości