Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Protest rolników. Gdzie spodziewać się utrudnień w ruchu?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Wojciech Wojtkielewicz Na środę 28 października zaplanowano kolejną odsłonę protestu rolników. Z dużymi utrudnieniami w ruchu muszą liczyć się mieszkańcy stolicy. Wiemy jaką formę ma przyjąć protest i kiedy dokładnie się rozpocznie.

Najbliższy protest zaplanowany w Warszawie będzie różnił się od dotychczasowych akcji rolników. Lider Agrounii Michał Kołodziejczak tym razem wzywa do blokowani ulic stolicy samochodami osobowymi.

"Nie oddamy tego na co bardzo długo pracowaliśmy. Nie ma zgody na milczącą śmierć polskiego rolnictwa. Nie zgodzimy się na zamknięcie ani jednego gospodarstwa!  (...) Rządzący nauczyli się z nikim nie rozmawiać. To jest ich sposób na rozwiązywanie problemów w Polsce - przeczekać i ludzie się zmęczą. Nie!" - pisze na facebookowym profilu ruchu Michał Kołodziejczak.

Zobacz także: Jazda podczas burzy. O czym trzeba pamiętać?

Rolnicy będą blokować Warszawę od godziny 12.00. Utrudnień należy spodziewać się w całym mieście. Protesty odbędą się także w innych miejscach w Polsce, np. w Łasinie (woj. kuj.-pom.) drogę krajową nr 16 zablokują ciągniki. Strajkować będą także rolnicy w Szczekocinach (woj. śląskie).

Protestujący domagają się, aby rząd wycofał się z tzw. Piątki dla zwierząt, czyli nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

Zobacz także:Tak prezentuje się nowy Volkswagen Golf GTI

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Stan (gość)

  Nikt nie może zrobić porządku z tymi burakami.

 • Hiszpan (gość)

  Czysta kalkulacja chłopów pańszczyźnianych po co jechać traktorem i spalić dużo paliwa Kiedy można przyjechać samochodem

 • Olo (gość)

  Czego Ci rolnicy tyle protestują przecież to jest ich rząd za którym tak stali tak jak górnicy zwykle chorągiewki.

 • Geralt (gość)

  Rząd zrobił idziotów ze wszystkich! Teraz wszystko sie ulewa dodatkowo napięcia spowodowane koronawirusem... ludzie tego nie wytrzymują i wychodzą na ulicę

 • wPiSdu (gość)

  Sami wybraliście tę bandę więc Sejm blokujcie, a nie utrudniacie życie zwykłym ludziom. A że chłop to durne stworzenie, jak nic w najbliższych wyborach pisdowaci znów zgarną 80%...

 • Adi (gość)

  Oderwani od ploga za wszystko dostają pieniądze i jeszcze mało im co to im daje że blokują drogi tak głosowali tak mają bambry wiecznie w tyłku źle

 • Wkur...wiony rolnik (gość)

  Jutro trasa 78 Naglowice jeśli możecie to omijajcie

 • Olek (gość)

  Lider kto ci płaci za blokady korduplu mały Ty zadarmo tego nie robisz

 • Janek (gość)

  Jak zlikwidują rolnictwo to miasto zginie nie będzie was stać na żywność sprowadzaną zagranicy

 • MIr (gość)

  Kto to pisze. Rolnikowi wszyscy wszystko dają. A miastowi nie mają dofinansowań do swoich działalności. Gospodarstwo rolne to taka wasza działalność.

 • Kasia (gość)

  Ludzie jakie wy głupoty piszecie. Chcecie żeby tanio kupić a za ile chcecie sprzedać ronikowi maszyny,nawozy,środki ochrony? Kto zrzera te doplaty bo nie rolnik. Nic o wsi nie wiecie a sie burzycie.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości