Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38942 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Prowadzenie auta przez człowieka w przyszłości będzie nielegalne? [VIDEO]

Data publikacji: Autor: (mm) / Bloomberg/x-news

Fot. Tesla Szef Tesli Elon Musk uważa, że przyszłość motoryzacji należy do samochodów autonomicznych. Twierdzi, że za około 20 lat ludzie mogą otrzymać zakaz prowadzenia pojazdów poruszających się po drogach.

Fot. Tesla Jego zdaniem człowiek stanowi za duże zagrożenie dla transportu. Musk przekonuje, że opracowywane modele będą zapewniać całkowite bezpieczeństwo na drogach. Zaapelował także o działania na rzecz rozwoju technologii autonomicznych samochodów i przeprowadzenie niezbędnych zmian w prawie.

W Modelach S firmy Tesla w ciągu trzech miesięcy zmienione zostanie oprogramowanie. Dzięki temu Tesla będzie mogła jeździć sama, przywołana za pomocą komputera. Samochód ma jeździć sam tylko po autostradach, gdyż auto nie jest jeszcze w stanie odpowiednio szybko zareagować na zmieniającą się sytuację w miejskim ruchu.

- Elon Musk już dziś twierdzi, że jego samoprowadzące się samochody są bezpieczniejsze od tradycyjnych. W zasadzie ma to sens. Prowadzenie samochodu to dziś jedna z najniebezpieczniejszych rzeczy, jakie robimy na co dzień. Jednak pokonanie psychologicznej bariery i pozwolenie maszynie na prowadzenie będzie dużym wyzwaniem - uważa dziennikarz Bloomberg Alex Sherman.

To jego komentarz do wypowiedzi przedsiębiorcy, który powiedział, że już niebawem samoprowadzące się samochody będą standardem, a jego firma motoryzacyjna - Tesla - będzie wiodła na tym polu prym. Zdaniem Shermana, możliwe jest, że prowadzenie samochodu przez człowieka stanie się w przyszłości nielegalne.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • zulu gula (gość)

    może bzykanie i robienie dzieci też zostawmy maszynom i komputerom nielegalny to jest autor tego artykułu

  • hxbx (gość)

    Ten Musk chyba nie ma musku...

  • Poebao ? (gość)

    Tak zabierzcie frajdę ludziom ze wszystkiego ! n

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Premiery i nowości