Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Prywatne miejsce parkingowe. Ile kosztuje?

Data publikacji: Autor: Red / Naszemiasto.pl

Fot. Andrzej Banaś W obliczu gigantycznych korków i nadmiaru samochodów prywatne miejsce parkingowe w Warszawie wydaje się fikcją, jednak okazuje się, że to możliwe, ale tylko dla bogatych.

Na początku sprecyzujmy, że abonamenty dla mieszkańców strefy płatnego parkowania to zupełnie inne zjawisko. Dzięki nim jako mieszkańcy płatnej strefy parkowania za 30 zł rocznie możemy parkować bez konieczności korzystania z parkometrów - nie gwarantuje nam to jednak własnego miejsca parkingowego. Tu z pomocą przychodzą tzw. koperty komercyjne, na których można wykupić prywatne miejsce parkingowe całodobowo lub w porze działania strefy płatnego parkowania.

Redakcja poleca:

Prawo jazdy. Zmiany w nagrywaniu egzaminów
Jak jeździć samochodem z turbosprężarką?
Smog. Nowa opłata dla kierowców


Takich kopert jest przy głównych ulicach Warszawy obecnie 69, a każda z nich kosztuje 1600 złotych miesięcznie (lub 980 złotych w wariancie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 18) - za taką opłatę ZDM ustawia na miejscu odpowiedni znak. Z kopert korzystają póki co wyłącznie firmy prywatne, urzędy i instytucje, ale nie ma przeszkód, by takie miejsce wykupił każdy mieszkaniec Warszawy, którego stać na taki wydatek.

Chętni na koperty muszą wnieść opłatę za pierwszych sześć miesięcy z góry, a także przedstawić projekt organizacji ruchu.

Źródło: Naszemiasto.pl

Zobacz także: Seat Ibiza 1.0 TSI w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • pawełZ (gość)

    Ja chcę zamieszkac w bardzo dobrze skomunikowanym budynku w Variant Praga 2 i jest to bardzo duży węzeł komunikacyjny, ale miejsce do zaparkowania to podstawa, a nie biegać i codziennie szukać miejsca do zaparkowania.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości