Wszystko
o samochodach

Porady / Warto wiedzieć

Przebadają „używki”

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Robert Kwiatek Weszło w życie rozporządzenie Ministra Infrastruktury nakazujące badania niektórych samochodów sprowadzonych do naszego kraju.

Walka urzędników z falą używanych samochodów napływających do naszego kraju została ukoronowana wejściem w życie rozporządzenia Ministra Infrastruktury. Nakazuje ono przeprowadzenie dodatkowych badań niektórych aut sprowadzonych do Polski.

 Fot. Robert Kwiatek

Zgodnie z nowymi przepisami dodatkowe badania dotyczą pojazdów sprowadzonych z zagranicy i noszących ślady uszkodzeń lub których stan techniczny wskazuje na naruszenie elementów nośnych konstrukcji pojazdu, mogących stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Celem tych badań jest wyeliminowanie z ruchu samochodów zużytych wskutek długoletniej eksploatacji, uszkodzonych w wyniku zdarzeń losowych (np. powódź, pożar) czy też na skutek poważnych wypadków (kolizji) w ruchu drogowym. O przeprowadzeniu dodatkowych badań zadecyduje diagnosta.

 

Rozporządzenie wprowadziło także nowy wzór dokumentu identyfikacyjnego pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy za granicą.

 

Rozporządzenie weszło w życie 23 listopada 2004 r.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości