Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Przebudowa na trasie Koszalin – Iwięcino. Co z tą drogą?

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Przebudowa na trasie Koszalin – Iwięcino. Co z tą drogą? To jedna z większych robót zleconych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. Urząd Marszałkowski poinformował, że finał prac z maja 2012 r. przesunięto na trzeci kwartał.

Przebudowa 10 km na trasie 203 z Koszalina do Iwięcina będzie kosztowała około 37 mln złotych. Wykonawcą jest firma Eurovia. Gdy niedawno rozmawialiśmy z dyrektorem ZDW Bogdanem Krawczykiem, przyznał wtedy, że termin realizacji zlecenia (połowa maja 2012) jest zagrożony. Deklarował jednocześnie, że zmobilizuje wykonawcę, ale też nie wykluczał, że finał może być różny, bo m.in. wykonawca ma dużo zleceń i może nie zdążyć na czas.

Czy w takim razie informacja z Urzędu Marszałkowskiego (nadzorującego ZDW) o opóźnieniu oznacza, że dyrektor Krawczyk tak bardzo poszedł na rękę firmie drogowej? – Absolutnie nie – twierdzi Bogdan Krawczyk. – Owszem, jesteśmy z wykonawcą po rozmowach, ale przyznam, że zwiększył teraz tempo robót. Jak dotąd wszystko wskazuje na to, że przed wakacjami wyrobi się, więcej – że zmieści się w umówionym terminie, czyli do połowy maja. Najwidoczniej w Urzędzie Marszałkowskim ktoś na wszelki wypadek podał termin zakoń-czenia w późniejszym czasie, bo wiadomo, że roboty drogowe często się opóźniają – dodaje dyrektor.

Z tym, że nawet jeżeli wykonawca faktycznie dotrzyma słowa i wywiąże się z umowy, to nie oznacza końca gehenny na trasie z Koszalina przez Iwięcino i dalej do Darłowa. Z powodu remontu konieczne jest tutaj oczekiwanie na możliwość przejazdu na kilku tzw. wahadłach. I to jeszcze długo potrwa. ZDW ma bowiem zamiar ogłosić kolejny przetarg na przebudowę dalszego odcinka. – Bo przypomnę, że od początku w planach był remont całej drogi z Koszalina do Dar-łowa, łącznie z budową dar-łowskiej obwodnicy – mówi Bogdan Krawczyk. – Ale z uwagi na brak pieniędzy inwestycja została podzielona na etapy. Cała droga będzie więc nowa, ale potrwa to do 2014 roku.

Pierwszy etap to roboty, które trwają obecnie na odcinku Koszalin – Iwięcino. Drugi: Iwięcino – Dąbki, a trzeci: Dąbki – Darłowo, do tego niezależnie od tych etapów ma być wybudowana obwodnica Darłowa od strony morza. – I właśnie na wykonanie odcinka Iwięcino – Dąbki będziemy ogłaszali przetarg na przełomie 2011 i 2012 roku – mówi Bogdan Krawczyk. – Cała inwestycja będzie bardzo droga, wartość wyniesie przynajmniej 90 mln złotych. To dlatego, że droga jest w bardzo złym stanie, jest jedną z gorszych w województwie. Budowa kilometra to aż 3,5 – 4 mln złotych.

Przebudowa na trasie Koszalin – Iwięcino. Co z tą drogą?
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Przebudowa na trasie Koszalin – Iwięcino. Co z tą drogą?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości